REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Demi Lovato wróciła do zamików ona/ jej. Opowiada, dlaczego to zrobiła

Demi Lovato udzieliła niedawno wywiadu magazynowi „GQ Hype” , w którym opowiedziała o niedawnej zmianie zaimków. Gwiazda zdecydowała, że poza niebinarnymi zaimkami będzie posługiwać się również żeńskimi. Jak wyznała, zrobiła to, by ułatwić fanom, ale też bliskim kontakt, który nie będzie krępować i nie będzie on utrudniony przez poprawne używanie jej nowych zaimków.

14.06.2023
11:55
Demi Lovato
REKLAMA

Demi Lovato otwarcie mówi o tym, że jest osobą niebinarną. W udzielanych wywiadach chętnie odnosi się do tego, z jakimi problemami muszą zmagać się osoby LGBTQIA+. W rozmowie z magazynem "GQ Hype" Demi rozwinęła wątek ubiegłorocznej modyfikacji zaimków, którymi się posługuje.

REKLAMA

Demi Lovato rozwinęła wątek ubiegłorocznej modyfikacji zaimków.

Przypomnijmy, że w 2021 roku amerykańska piosenkarka określiła siebie jako osobę niebinarną. Wtedy informowała na Instagramie, że będzie posługiwać się zaimkami neutralnymi płciowo, czyli they/them. Z kolei w ubiegłym roku Lovato zadecydowała, że poza niebinarnymi zaimkami, chce też posługiwać się tymi żeńskimi. Jak wyznała, zrobiła to, aby kontakt z fanami oraz bliskimi był znacznie prostszy. Piosenkarka zwróciła również uwagę na brak inkluzywności, z którym musiała się zmagać.

W najnowszej rozmowie dla „GQ Hype” Lovato raz jeszcze odniosła się do tematu używania przez nią zaimków.

Ciągle musiałam edukować ludzi i wyjaśniać, dlaczego identyfikuję się z tymi zaimkami. To było absolutnie wyczerpujące [...] Po prostu się zmęczyłam. Ale właśnie z tego powodu wiem, jak ważne jest dalsze rozpowszechnianie tej informacji - powiedziała piosenkarka. Demi zdradziła też, że na każdym kroku zauważa przestrzenie, które nie są neutralne płciowo.

Stykam się z tym każdego dnia. To konieczność korzystania z damskiej toalety, chociaż nie do końca się z nią identyfikuję albo wypełnianie formularzy, w których musisz określić swoją płeć. Masz tylko dwie opcje, męską i żeńską, a ja czuję, że żadna z nich nie ma dla mnie sensu - podsumowała.

"Czułam się jak człowiek i o to właśnie chodzi w neutralnych zaimkach"

REKLAMA

Już we wcześniejszych wywiadach Lovato zdradzała, że ma problem z niektórymi placówkami, m.in. toaletami, przeznaczonymi osobno dla kobiet i dla mężczyzn.

W zeszłym roku moja męska i żeńska energia były zrównoważone. Kiedy stawałam przed toaletami, na których drzwiach widniały napisy „dla pań”, „dla panów”, nie wiedziałam, którą łazienkę wybrać, ponieważ nie czułam się do końca jak kobieta. Nie czułam się też jak mężczyzna. Czułam się jak człowiek i o to właśnie chodzi w neutralnych zaimkach. Według mnie tu chodzi o pełne odczuwanie swojego człowieczeństwa

mówiła.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA