REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Żyjcie w prawdzie! – nawołuje Demi Lovato i oświadcza, że jest osobą niebinarną

Demi Lovato poinformował/a dziś swoich fanów, że jest osobą niebinarną: nie identyfikuje się z żadną z płci. Piosenkarz/piosenkarka i dawna gwiazda Disneya ma za sobą dość ciężki okres, teraz jednak sam/a chce dodać sił i odwagi tym, którzy mogą tego potrzebować.

19.05.2021
17:50
demi lovato niebinarna coming out
REKLAMA

Demi Lovato swoją karierę rozpoczął/ęła dość wcześnie. Prawdziwą popularność przyniósł mu/jej serial Disney Channel pt. „Słoneczna Sonny” (a potem kilka innych disneyowskich produkcji dla nastolatków), w którym zagrał/a główną rolę. Przede wszystkim jednak poświęcił/a się muzyce, od początku określany/a przez krytyków mianem naturalnego talentu, zgarniając pozytywne recenzje i ciesząc się spektakularnie wzrastającą popularnością. Równie szybko zaczęły się problemy ze zdrowiem: bulimia, samookaleczenia, utraty głosu, choroba dwubiegunowa, używki. Po kolejnych nagradzanych sukcesach Demi ujawnił/a swój powrót do narkotyków, a w lipcu 20218 roku przewieziono go/ją do centrum medycznego w Los Angeles po tym, jak przedawkował/a opioidy.

REKLAMA

W trakcie pobytu w szpitalu przetrwał/a zawał serca i trzy udary.

Wkrótce rozpoczął się odwyk. W marcu 2021 premierę miał limitowany serial dokumentalny o jej/jego życiu. „Dancing with the Devil” to osobista historia traum i ozdrowienia Lovato.

Teraz Demi Lovato ogłasza, że jest osobą niebinarną: nie identyfikuje się z żadną z płci.

Podobno decyzja o publicznym wyznaniu tego faktu to efekt procesu zdrowienia, refleksji i skrupulatnej pracy nad sobą. Demi twierdzi, że niebinarność w najlepszy sposób oddaje pojęcie płynności, którą czuje w związku z płciową ekspresją. Podkreśla też, ze nadal się uczy; w żadnym wypadku nie postrzega się jako eksperta w tym temacie i nie chce, by teraz uznawano ją za rzecznika innych niebinarnych.

Autorefleksja miała doprowadzić go/ją do wniosku, że dobrze podzielić się tym z rzeszą swoich fanów. W ten sposób chiał/a dodać otuchy i odwagi tym spośród nich, którzy bali się, lub z innego powodu nie byli w stanie wyznać bliskim, kim są naprawdę.

Lovato opublikował/a wyznanie w swoich social mediach. W przeszłości określał/a się już jako osoba biseksualna, jednak niebinarność nie jest klasyfikacją orientacji, a seksualnej tożsamości. Oświadczenie wiąże się też ze zmianą wykorzystywanych przez nią zaimków na te płciowo neutralne, czyli w języku angielskim they/them.

Wyznanie Demi Lovato zostało ciepło przyjęte przez fanów.

REKLAMA

Każdego dnia, gdy się budzimy, otrzymujemy kolejną możliwość i szansę, aby być tym, kim chcemy i pragniemy. Spędziłam większość mojego życia, rosnąc na oczach was wszystkich... Widzieliście dobro, zło i to wszystko pomiędzy. Moje życie było nie tylko podróżą dla mnie samej, bo żyłam też dla tych, którzy byli po drugiej stronie kamer. Dziś jest dzień, w którym jestem tak szczęśliwy/a, że mogę podzielić się z wami wszystkimi większą częścią mojego życia. Jestem dumny/a mogąc wam wyznać, że identyfikuję się jako osoba niebinarna. (...) Proszę, żyjcie w swojej prawdzie i wiedzcie, że przesyłam wam dużo miłości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA