REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. YouTube

Popularność „Despacito” nigdy się nie skończyła. Piosenka pobiła właśnie rekord wyświetleń na YouTubie

Despacito było niekwestionowanym hitem lata 2017 roku. Jeżeli myśleliście jednak, że popularność hitu Luisa Fonsi i rapera Daddy Yankee szybko przeminie, to byliście w błędzie. Piosenka bije kolejne rekordy w serwisie YouTube, a teraz przekroczyła niewyobrażalną liczbę wyświetleń.

27.02.2019
14:15
despacito rekord
REKLAMA
REKLAMA

Teledysk do Despacito trafił na YouTube'a w styczniu 2017 roku. Mało kto spodziewał się wówczas, że będziemy mieli do czynienia z największym muzycznym hitem ostatnich lat. W kolejnych miesiącach popularność produkcji rosła jednak z błyskawiczną szybkością i niedługo później została okrzyknięta przebojem lata.

Piosenki nagranej przez portorykańskiego muzyka Luisa Fonsiego z gościnnym udziałem rapera o pseudonimie Daddy Yankee wkrótce słuchał cały świat. Nawet najbardziej popularny w tamtym czasie muzyk pop, Justin Bieber postanowił nagrać jej remix. Utwór dostał się na szczyt listy przebojów w czterdziestu siedmiu krajach. Już w sierpniu tego samego roku teledysk Despacito stał się najczęściej wyświetlanym wideo w całym serwisie YouTube.

Przez kolejne lata popularność piosenki nie malała. To właśnie Despacito jako pierwsze przekroczyło granicę 3 mld wyświetleń.

Wielbiciele muzyki stojącej na wyższym poziomie narzekali na kondycję rynku dającego nam takie hity, ale z podobnymi rekordami trudno dyskutować. Fani muzyki latino chwalili zresztą rytmikę piosenki i współpracę między Fonsim i Daddym Yankee'em. Irytacja piosenką w dużej mierze wynikała zresztą z tego, że nie dało się od niej uciec, bo słychać ją było wszędzie. W pewnym momencie Despacito stało się nawet celem ataku hakerów i na chwilę zniknęło z YouTube'a. Wszystkie te przeszkody w niczym nie przeszkodziły jednak zainteresowaniu słuchaczy.

REKLAMA

Jak potwierdzili przedstawiciele YouTube'a Despacito pobiło kolejny rekord 24 lutego, przekraczając liczbę 6 mld wyświetleń.

Jak informuje oficjalna strona Universal Music Polska, w szczytowym okresie popularności teledysk był oglądany 25,7 mln razy każdego dnia. Obecnie liczba ta jest znacznie niższa, choć i tak robi wrażenie. Despacito w serwisie YouTube'a nadal notuje codziennie 2,8 mln wyświetleń. Przy takich wynikach kwestią czasu jest, kiedy utwór Luisa Fonsiego przekroczy kolejną granicę. Wystarczy jedynie poczekać. W najbliższym czasie trudno sobie wyobrazić inny teledysk, który zdoła osiągnąć podobną popularność.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA