REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To będzie śledztwo życia Mahershali Alego. Wszystko, co wiemy o 3. sezonie serialu Detektyw od HBO

Nadchodzący rok będzie powrotem HBO do wielkiej formy, dzięki nowym sezonom największych hitów stacji. Jednym z nich ma być trzecia odsłona popularnego Detektywa. Nowy zwiastun ujawnia datę premiery i pokazuje, że ta sprawa będzie nawet bardziej skomplikowana niż poprzednie.

05.11.2018
9:50
detektyw hbo
REKLAMA
REKLAMA

Detektyw to prawdziwy fenomen. Jeden z najlepszych seriali kryminalnych w swojej krótkiej historii paradoskalnie miał mnóstwo wzlotów i upadków. Każda kolejna odsłona produkcji HBO dotyczy zupełnie innej historii i śledztwa, dlatego biorą w niej udział zupełnie różni aktorzy. Dwa poprzednie sezony wzbudziły wśród widzów i krytyków ogromne emocje. Powszechnie doceniana część z Matthew McConaughey i Woodym Harrelsonem była mimo to krytykowana za nieciekawy finał. Druga odsłona przez wielu została z kolei uznana za nieudany eksperyment (choć znalazła też swoich obrońców).

W najnowszym sezonie na przestrzeni kilku dekad śledzić będziemy losy detektywa Wayne'a Haysa. Mężczyzna zostanie przydzielony do sprawy zaginięcia dwójki dzieci na terenie Ozark w 1980 roku. Proste śledztwo zamieni się w ciągnącą się latami sprawę, pełną nowych śladów, urwanych wątków i odkrytych na nowo wspomnień. Podobnie jak w pierwszym sezonie Detektywa, tym razem również sprawa nie zostanie rozwiązana w ramach pierwotnego dochodzenia.

Detektyw - kiedy premiera trzeciego sezonu?

Odkrycie sedna sprawy zajmie Haysowi nawet więcej czasu niż Rustowi. Ostatnie elementy układanki mężczyzna zauważy dopiero w końcowych latach życia. Zamiast z potencjalnym mordercą będzie musiał jednak zmierzyć się z własną pamięcią.

Oprócz Mahershali Alego główne role w serialu otrzymali Stephen Dorff jako detektyw, którego kariera załamała się z powodu nierozwiązanej sprawy zaginięcia dzieci, Ray Fisher w roli syna Haysa, a także Carmen Ejogo. To właśnie jej postać wzbudza przed premierą największe spekulacje fanów produkcji. Ejogo zagra młodą nauczycielkę, która skrywać będzie tajemnicę o zaginionych.

Twórcą Detektywa, podobnie jak w poprzednich sezonach, jest Nic Pizzolatto.

Tym razem będzie on jednak nie tylko showrunnerem i twórcą scenariusza, ale też wyreżyseruje kilka odcinków. Za kamerą pierwszych dwóch epizodów zasiądzie Jeremy Saulnier, a pozostałymi podzielą się właśnie Pizzolatto i Daniel Sackheim. Całość fabuły zamknie się w ośmiu odcinkach.

REKLAMA

Nowy zwiastun serialu potwierdza wcześniejsze głosy, że Detektyw wraca do korzeni. Zarówno surowa atmosfera, miejsce akcji, jak i formuła wyraźnie nawiązują do pierwszego sezonu serialu. Czy taka strategia okaże się słuszna, przekonamy się już wkrótce.

Trzeci sezon serialu Detektyw trafi na HBO 13 stycznia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA