REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Detektyw wraca do korzeni. Premierowy zwiastun trzeciego sezonu produkcji HBO

Detektyw to jeden z najciekawszych, ale też najbardziej spornych seriali ostatnich lat. Oba sezony miały swoich zwolenników i przeciwników, dlatego przez długi czas wątpiono w sens tworzenia kolejnej odsłony. Detektyw powróci jednak już wkrótce i jak pokazuje pierwszy zwiastun wróci do korzeni.

27.08.2018
10:16
detektyw mahershala ali
REKLAMA
REKLAMA

Od poprzedniego sezonu serialu True Detective minęły już trzy lata. Produkcja nie odniosła równie dużego sukcesu komercyjnego i artystycznego jak pierwszy sezon, dlatego kierownictwo HBO zdecydowało się nawet na przeprosiny. Wobec negatywnych reakcji stacja postanowiła na pewien czas wstrzymać się z kontynuowaniem serii i skupić się na nowych markach. Trzeci sezon Detektywa jest już jednak na horyzoncie.

Detektyw 3. sezon – kiedy premiera?

 class="wp-image-195184"

Główną rolę w serialu zagra nagrodzony Oscarem za Moonlight Mahershala Ali. Akor wcieli się w Wayne'a Hayesa, detektywa policji z Arkansas. Mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z tragedią ze swojej przeszłości. W obsadzie pojawią się także John Charles Dickson, Stephen Dorff, Carmen Ejogo, Ray Fisher i Sarah Gadon. Wszystkie odcinki napisał pomysłodawca serii Nic Pizzolatto, który wraz z Danielem Sackheimem i Jeremy'm Saulnierem zajmie się też reżyserią.

Pierwszy opublikowany trailer pokazuje, że serial bardzo wyraźnie wraca do motywów i atmosfery znanej z premierowego sezonu.

Trzeci sezon Detektywa rozgrywać się będzie na przestrzeni trzydziestu lat. Ważnym aspektem produkcji ponownie będą retrospekcje i fragmentaryczne wspomnienia. Twórcy serialu opuszczają też miasto, by ponownie skorzystać z klimatycznej i niedostępnej przyrody USA. Miejscem akcji będzie hrabstwo Ozark rozciągające się na terenie stanów Missouri, Arkansas, Oklahoma i Kansas.

REKLAMA

Narratorem zwiastuna jest sam Hayes (na niektórych materiałach podpisany jako Hays). Mężczyzna opowiada o rosnącym strachu i chęci poznania całej historii. Wygląda na to, że bohater będzie swoistym połączeniem charakterów duetu Marty-Rust z pierwszego sezonu. Pozostaje mieć nadzieję, że w pogoni za oczekiwaniami fanów nie zdecydują się na bezsensowne kopiowanie własnego dzieła. I trzecia odsłona serii będzie własnym, w pełni oryginalnym dziełem.

Detektyw wróci na antenę HBO już w styczniu 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA