REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Detektyw powróci już w styczniu 2019 roku. Zebraliśmy wszystkie informacje o 3. sezonie serialu HBO

Niektórzy zacierają ręce na ostatni sezon „Gry o tron”, inni zaś nie mogą doczekać się kolejnej odsłony serialu „Detektyw”. Szykuje się dobry rok dla HBO.

12.12.2018
7:47
detektyw hbo
REKLAMA
REKLAMA

W sieci zadebiutował nowy zwiastun długo wyczekiwanej produkcji. Prezentowaliśmy wcześniej pierwszą zapowiedźzdjęcia z nadchodzących odcinków, ale mamy już kolejny materiał wideo:

Liczymy na to, że 3. sezon okaże się takim samym sukcesem artystycznym i komercyjnym, co pierwsza seria (niestety, tego samego nie można powiedzieć o drugiej). W oczekiwaniu na premierę zebraliśmy wszystkie dostępne do tej pory informacje o serialu.

„Detektyw” – wszystkie informacje w jednym miejscu:

Kto tym razem jest głównym bohaterem?

To policyjny detektyw Wayne Hays. Mężczyzna bada sprawę makabrycznego mordu, do którego doszło w regionie Ozark. Wiąże się ona z tajemniczymi wydarzeniami mającymi miejsce na przestrzeni kilku dekad. Wayne Hays grany jest przez Mahershalę Alego.

Kto zagra w serialu?

Z racji, że mamy do czynienia z antologią, w każdej kolejnej serii pojawia się nowa obsada. Tym razem na ekranie, oprócz Alego, zobaczymy takie osobistości jak Scoot McNairy, Stephen Dorff, Carmen Ejogo, Mamie Gummer, Rhys Wakefield, Ray Fisher, Sarah Gadon, Emily Nelson, Michael Greyeyes, Brandon Flynn, Michael Graziadei oraz Jon Tenney.

detektyw sezon 3 hbo class="wp-image-232223"

W jakim czasie została osadzona akcja?

Podobnie jak w przypadku poprzednich części, akcja dzieje się w trzech różnych przedziałach czasowych. Dlatego w powyższej zapowiedzi widzimy ot choćby postać Alego przyprószoną siwizną. Część wydarzeń będzie rozgrywać się w latach 80. XX wieku.

Kto jest reżyserem 3. sezonu „Detektywa”?

Autorem serialu jest Nic Pizzolatto, który tym razem zadebiutuje także jako reżyser. Odcinki kręcili również: Daniel Sackheim i Jeremy Saulnier. Ostatni z wymienionych odpowiada za dwa pierwsze odcinki - Saulnier opuścił plan dość wcześnie, po tym, jak okazało się, że produkcja zajmie więcej czasu niż pierwotnie zakładano. Pizzolatto jest autorem scenariusza całego sezonu, z wyjątkiem 4. odcinka, który napisał do spółki z Davidem Milchem.

Gdzie kręcono serial?

Plan znajdował się w północno-zachodniej części stanu Arkansas. Zdjęcia kręcono w różnych miejscach począwszy od Fayetteville na wyżynie Ozark, Bentonville, Lincoln, Rogers i Springdale.

detektyw hbo sezon 3 class="wp-image-232229"

O czym opowie fabuła?

Historia przedstawiona w 3. sezonie opowie o makabrycznej zbrodni w sercu rejonu gór Ozark. Sprawa ta łączy przeszłość z teraźniejszością. We wspomnianej już obsadzie zobaczymy m.in. Carmen Ejogo. Aktorka zagra nauczycielkę związaną z zaginięciami dwojga dzieci z lat 80. XX wieku. Stephen Dorff wcieli się w śledczego stanowego z Arkansas, partnera Wayne'a Haysa, czyli głównego bohatera. Mężczyźni wspólnie będą próbowali rozwiązać zagadkę kryminalną. Ray Fisher zagra Henry’ego Haysa, syna głównego bohatera.

Z ilu odcinków będzie się składać serial?

Podobnie, jak w poprzednich sezonach będzie to osiem epizodów o długości ok. 1 godziny.

Kiedy premiera?

REKLAMA

W Stanach Zjednoczonych serial zadebiutuje 13 stycznia 2019 roku, zaś w Polsce będzie on dostępny dzień później. Odcinki będzie można oglądać na antenie HBO, a także w usłudze HBO GO. Każdy epizod będzie się pojawiać co tydzień, jedynie dwa pierwsze zostaną opublikowane tego samego dnia.

Dotychczasowe sezony „Detektywa” można oglądać na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA