REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Diesel jest szkodliwy dla samochodów. Według badania gwiazdor „Szybkich i wściekłych” zniszczył najwięcej aut

„Skasowałem 61 bryk” — mógłby zaśpiewać Vin Diesel, gdyby był Krzysztofem Krawczykiem. Bo według nowego badania właśnie tyle samochodów hollywoodzki gwiazdor zniszczył we wszystkich swoich filmach. Pod tym względem nie ma sobie równych, chociaż na ogonie siedzi mu Bruce Willis.

22.03.2021
17:45
Vin Diesel najniebezpieczniejszym kierowcą w kinie akcji
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Emocjonujące pościgi samochodowe i widowiskowe kraksy są bardzo wdzięcznym budulcem kina akcji. Chociaż nie chcielibyśmy w nich uczestniczyć, to ogląda się je przyjemnie. A jak wiemy, apetyt rośnie w miarę jedzenia i pragniemy, aby w kolejnych filmach było tylko szybciej i wściekle. Bohaterowie powinni więc dwukrotnie zastanowić się zanim postanowią wcisnąć hamulec, a aktorzy występujący z Vinem Dieselem nie wsiadać z nim do auta. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że pojazd szybko trafi na złomowisko.

Według nowego badania Diesel jest bowiem szkodliwy dla samochodów. Jak podaje Carztune, brytyjskie Scrap Car Comparison postanowiło sprawdzić, które gwiazdy kina akcji zniszczyły na ekranie najwięcej aut. Metodologia była prosta. Z IMDB pobrano listę 25 najpopularniejszych aktorów kojarzonych z gatunkiem i policzono ile pojazdów każdy z nich skasował we wszystkich swoich pełnometrażowych filmach. Mogli to robić siedząc za kierownicą lub po prostu do nich strzelając czy w jakikolwiek inny sposób. Oczywiście nie brano pod uwagę uszkodzeń lusterek, czy doprowadzenia do kilku zadrapań. Mówimy tu o całkowitej destrukcji.

A w tej według badania najlepszy jest Vin Diesel, który w samych „Szybkich i wściekłych 5” zniszczył aż 30 samochodów. We wszystkich swoich pełnometrażowych filmach (w tym w całej serii „Szybcy i wściekli”) było ich łącznie 61. Aktor pokonał dzięki temu innych wielu weteranów kina akcji. Na drugim miejscu znalazł się bowiem Bruce Willis, a na trzecim Arnold Schwarzenegger. Ostatnią pozycję TOP10 zajęli natomiast współpracownicy lidera ze wspomnianej serii. Dwayne „The Rock” Johnson i Jason Statham skasowali po 18 bryk.

TOP10 aktorów, którzy zniszczyli najwięcej najwięcej samochodów w filmach

REKLAMA

W nawiasach podajemy liczbę zniszczonych na ekranie aut

 • Vin Diesel (61)
 • Bruce Willis (60)
 • Arnold Schwarzenegger (52)
 • Matt Damon (35)
 • Keanu Reeves (30)
 • Tom Hardy (29)
 • Daniel Craig (24)
 • Nicholas Cage (22)
 • Tom Cruise (19)
 • Dwayne ‘The Rock’ Johnson/Jason Statham (18)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA