REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka
  4. YouTube

Disney zrujnuje ci dzieciństwo

Nie ma już odwrotu. EDM, czyli - oczami Amerykanów - muzyka klubowa, zatacza coraz szersze kręgi, coraz to mocniej swoimi szponami (i kłami) wbijając się w krajobraz muzyki rozrywkowej. Kolejnym kamieniem milowym w dziejach umainstreamowywania (sam właśnie wymyśliłem ten termin) elektroniki jest najnowszy projekt Disneya. Tak, tego od kreskówek. Projekt ten zrujnuje ci dzieciństwo, więc ciesz się jego sielankowymi wspomnieniami, póki jeszcze możesz.

13.03.2014
14:55
Disney zrujnuje Tobie dzieciństwo
REKLAMA

Disney od zawsze potrafił wykorzystać koniunkturę i wpasować się w kulturowy krajobraz danych czasów. Niechlubna historia tej spółki, do której zresztą się ona stara dziś nie przyznawać, obfituje m.in. w nazistowskie kreskówki, czy animacje ewidentnie powielające okropne, paskudne i obrzydliwe, rasistowskie stereotypy. Na ich soundtrackach lądowały zaś gwiazdy poszczególnych epok - od Cliffa Edwardsa, popularnego w latach '20-tych i '30-tych XX. wieku piosenkarza, który zaśpiewał ikoniczne When You Wish Upon A Star, przez Scatmana Crothersa w ArysKOTratach, aż po Eltona Johna w Królu Lwie, czy Lanę Del Rey w, zapowiadanym na maj tego roku, Maleficent.

REKLAMA

Tym razem jednak, ubrani w modne garnitury i jedwabne krawaty, dyrektorzy wykonawczy i specjaliści od spraw konsumpcji wszelakiej, poszli o krok dalej. Postanowili wydać DConstructed. To album, który - według wszystkich znaków na Niebie i Ziemi (a może raczej: w Piekle) - ma ukazać się już 22. kwietnia. Znajdzie sie na nim selekcja legendarnych utworów, z całej - już niemal stuletniej - historii spółki, odpowiedzialnej za kilkadziesiąt kultowych, pełnometrażowych, animowanych filmów, przearanżowanych i zremiksowanych przez czołowe gwiazdy muzyki elektronicznej AD 2014. I tak, czekać na nas będzie między innymi Circle Of Life (znane jako Krąg Życia po polsku) z Króla Lwa, któro na warsztat wziął Mat Zo; You've Got A Friend In Me (Ty Kumpla We Mnie Masz) z Toy Story, przerobione przez Alfreda Montejano, czy Baby Mine z Dumbo, za któro wziął się sam Kaskade. A, jest też Armin van Buuren w motywie Let It Go z Frozen, oraz Avicii przerabiający jeden z utworów Daft Punk (!), z filmu Tron: Dziedzictwo. Pomieszanie z poplątaniem, i zmiażdżenie niewinnych wspomnień z dzieciństwa falą syntezatorowych dźwięków.

Pełną tracklistę znajdziecie poniżej. Do Apokalipsy odliczać czas pora zacząć.

REKLAMA

01. “Circle of Life” (Mat Zo Remix) – Carmen Twillie & Lebo M. The Lion King
02. “Derezzed” (So Amazing Mix) Remixed by Avicii featuring Negin – Daft Punk TRON: Legacy
03. “Let It Go” (Armin Van Buuren Remix) – Idina Menzel Frozen
04. “Roar” (Yogi Remix) – Axwell & Sebastian Ingrosso Monsters University
05. “Partysaurus Overflow” – BT & Au5 Inspired by the Toy Story Short Partysaurus Rex
06. “UNKLE Reconstruction” (U.N.K.L.E.) – Michael Giacchino The Incredibles
07. “Fall” (Japanese Popstars Remix) – Daft Punk TRON: Legacy
08. “The Muppet Show Theme” (Shy Kidx Remix) – The Muppets The Muppets
09. “Hey Pluto!” (Stonebridge Remix)– Stonebridge Inspired by Original Mickey Mouse Cartoons
10. “Once Upon a Dream” (Trion Remix) – Bill Shirley & Mary Costa Sleeping Beauty
11. “Main Street Electrical Parade” (Extended Mix) – Shinichi Osawa Disneyland® Park
12. “You’ve Got a Friend in Me” (Alfred Montejano Hyper Remix) – Randy Newman Toy Story
13. “Baby Mine” (House Version) – KASKADE Dumbo
14. “Pineapple Princess” (Kinsey Moore Remix) – Annette Funicello Hawaiiannette

tumblr_l22kuzX0lD1qzbhtvo1_400
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA