REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Disney idzie na wojnę z Netfliksem i HBO. Myszka Mickey zapowiada 10 nowych filmów i seriali z Europy

Serwis Disney+ w ciągu nieco ponad roku od swojej premiery doczekał się kilkudziesięciu milionów subskrybentów. Dalszy rozwój platformy wymaga jednak wyjścia poza anglojęzyczny rynek. Dlatego wytwórnia Disney ogłosiła rozpoczęcie prac nad aż 10 oryginalnymi projektami od Disney+ i Star. Wszystkie powstaną na terenie Europy.

16.02.2021
14:41
disney plus nowe seriale
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że taki ruch oznacza początek ostrej streamingowej wojny na terenie Starego Kontynentu. W ciągu pierwszego roku istnienia Disney+ dosyć ostrożnie i powoli umacniał swoją pozycję o kolejne rynki poza USA. Na pierwszy rzut poszły Europa Zachodnia i Ameryka Południowa, ale jeszcze bez swoich własnych autorskich produkcji. A przykłady Netfliksa i HBO GO jak na dłoni pokazują, że lokalne tytuły stanowią bardzo ważną broń w arsenale gigantów VOD.

Dlatego zapowiedziana właśnie przez Disneya kampania programowa mająca na celu stworzenie kilkudziesięciu nowych europejskich seriali i filmów oryginalnych nie jest wielkim zaskoczeniem. Jak podaje portal Deadline, na pierwszy ogień pójdą tytuły z Niemiec, Francji, Włoch i Holandii. Kolejna w kolejce po swojego ma być też Wielka Brytania, ale ogłoszenie produkcji z tamtego rejonu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Nowe filmy i seriale trafią na platformy Disney+ i Star. Na liście znajdziemy takie tytuły jak „Parallels” i „The Good Mothers”.

Przygotowana przez Disneya oferta wydaje się całkiem bogata i różnorodna. Obejmie dramaty, komedie i dokumenty. Większość zapowiedzianych projektów to seriale, ale znajdziemy tam też miniserial i filmy. Zgodnie z obowiązującą strategią wytwórni produkcje przeznaczone na Disney+ będą bardziej familijne, a te zmierzające do serwisu Star mają przyciągnąć przed ekrany głównie dorosłych widzów.

Globalna premiera tej platformy została wyznaczona na 23 lutego, więc powyższe wieści należy jednoznacznie interpretować jako chęć podwyższenia zainteresowania widzów tą usługą. Co ciekawe, główny atrybutem Star w streamingowych wojnach ma być autentyczność serwisu. Dlatego większość ogłoszonych dziś tytułów to regionalne historie, często powiązane z prawdziwymi wydarzeniami (więcej o Star przeczytacie TUTAJ).

REKLAMA

Disney+ nowe seriale – pełna lista zapowiedzianych projektów:

 • The Good Mothers – mafijna historia opowiedziana wyłącznie z kobiecej perspektywy (Włochy/Star)
 • Boris – serial komediowy (Włochy/Star)
 • Parallels – serial fantasty opowiadający o czwórce nastolatków rzuconych w wir alternatywnych rzeczywistości (Francja/Disney+)
 • Weekend Family – komedia poświęcona patchworkowej rodzinie spotykającej się w weekendy (Francja/Dinsey+_
 • Sam - A Saxon – oparta na faktach historia Samuela Meffire'a, który był pierwszym czarnoskórym policjantem pracującym w NRD (Niemcy/Star)
 • Sultan City – czarna komedia o szanowanej w całej dzielnicy liderce niemiecko-tureckiej rodziny, która przypadkowo wplątuje się w przestępczą działalność (Niemcy/Star)
 • Feyenoord Rotterdam – dokumentalna produkcja poświęcona popularnemu klubowi piłkarskiemu (Holandia/Star)
 • The Ignorant Angels – nowa wersja popularnego dramatu romantycznego „Le Fate Ignoranti”
 • Oussekine – miniserial poświęcony wydarzeniom z 1986 roku, gdy zginął student Malik Oussekine (Francja/Star)
 • Soprano: Sing or Die – serial dokumentalny o popularnej francuskiej wokalistce i jej przyjaciołach (Francja/Star)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA