REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ w Polsce. Wiemy, kiedy usługa VOD pojawi się w naszym kraju [AKTUALIZACJA: Disney wycofał Polskę z listy]

W końcu stało się. Koniec z piraceniem seriali i filmów, jakimi mogą cieszyć się mieszkańcy Ameryki Północnej i Holandii, a niedługo również kilku innych krajów Europy Zachodniej. Disney+ pojawi się w Polsce.

09.03.2020
12:17
Disney+ w Polsce w tym roku. Oficjalne informacje o starcie usługi
REKLAMA
REKLAMA

Jak się okazuje dołączyliśmy do grona krajów, u których Disney uruchomi swoją platformę. Nie jesteśmy pierwsi w kolejce. 24 marca 2020 roku serwis zadebiutuje w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Francji, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Kilka miesięcy później pojawi się w Portugalii, Skandynawii i... a to już niespodzianka, w Polsce. Do tej pory nie mieliśmy żadnych informacji, czy usługa w ogóle i kiedykolwiek będzie u nas dostępna. Czas więc otwierać szampana.

Usługa Disney+ będzie dostępna w Polsce już latem 2020 roku.

Nie jest to pogłoska, którą zaraz włodarze firmy zdementują. Zostało to podane w oficjalnej informacji prasowej od Disneya. Zgodnie z nią już niedługo będziemy mogli się legalnie cieszyć z oferty platformy VOD. A wszyscy ci, co śledzą na bieżąco jakie tytuły są lub będą na niej dostępne, wiedzą, że jest na co czekać. Szczególnie szczęśliwi będą fani Marvela oraz uniwersum Gwiezdnych wojen.

Od produkcji z tych uniwersów też zaczniemy.

Zgodnie z podanymi informacjami otrzymamy dostęp do ponad 30 filmów z uniwersum Marvela (m.in. „Kapitan Marvel”, „Czarna Pantera”, „Avengers: Endgame” i „Strażnicy galaktyki”) oraz seriali. Prócz znanych tytułów, mają się pojawić nowe produkcje odcinkowe („WandaVision” czy „The Falcon and the Winter Soldier”).

To samo tyczy się Gwiezdnych wojen. Na platformie pojawią się wszystkie epizody sagi, a nie zabraknie również seriali. Wśród nich „Wojny klonów” czy „The Mandalorian”.

Nie możemy też zapomnieć o filmach Pixara, klasycznych animacjach Walta Disneya, kultowych już dzisiaj produkcji familijnych, czy dokumentów. Jest tego aż nadto, żeby wymienić wszystko.

Cena Disney+

W Stanach Zjednoczonych za miesiąc korzystania z usługi VOD należy zapłacić 6,99 USD, a w Wielkiej Brytanii będzie to 4,17 funtów. Cena platformy Disney+ w Polsce będzie wynosić prawdopodobnie 32,99 zł miesięcznie.

AKTUALIZACJA [09.03.2020, godz. 13:00]

Disney usunął Polskę z krajów, w których ma pojawić się usługa Disney+. W nowej wersji przywołanego tekstu nie ma mowy o naszym kraju w konteście premiery serwisu latem 2020 roku.

Informacja ta wyglądała wcześniej w ten sposób:

Informacja prasowa
Screen ze strony thewaltdisneycompany.eu

Teraz wygląda tak:

thewaltdisneycompany.eu
Screen ze strony thewaltdisneycompany.eu

Czy Disney+ pojawi się w ogóle w Polsce i kiedy? Trudno przewidzieć, zwłaszcza że nawet informacje pochodzące od głównego zainteresowanego trzeba traktować z dużą ostrożnością.

REKLAMA

AKTUALIZACJA [09.03.2020, godz. 19:00]

Otrzymaliśmy również informację od osób odpowiadających za komunikację Disneya w Polsce, która mówi: „(...) nasze plany nie uległy zmianie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, start Disney+ w Polsce przewidywany jest na rok 2021."

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA