REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ robi nowy „Skarb narodów”. Czekam na wściekłe komentarze fanów, że Nicolasa Cage'a zastąpi latynoska

„Skarb narodów” to jeden z najpopularniejszych filmów przygodowych stworzonych w XXI wieku. Disney+ już oficjalnie rozpoczął pracę nad serialem umiejscowionym w tym samym uniwersum. Czy Nicolas Cage powróci do roli Benjamina Gatesa? Raczej na to nie liczcie, bo produkcja będzie mieć zupełnie nową bohaterkę.

24.03.2021
20:30
Skarb narodów: Disney+ robi serial. Nicolas Cage został już zastąpiony
REKLAMA
REKLAMA

Fani serii „Skarb narodów” czekają na 3. część już od 14 lat i debiutu filmu „Skarb narodów: Księga tajemnic”. Prace nad kontynuacją w teorii toczyły się przez lata, ale posiadający prawa do marki Disney nigdy nie dał zielonego świata dla jej realizacji. Według osób pracujących nad scenariuszem nowego filmu szefowie wytwórni nigdy nie byli do końca zadowoleni z proponowanych skryptów.

Ostatnie informacje na temat „Skarbu narodów 3” pojawiły się w maju zeszłego roku, gdy Jerry Bruckheimer w rozmowie z portalem Collider potwierdził postępy w pracach nad nową fabułą. I wyraził przy okazji nadzieję, że większość oryginalnej obsady powróci do produkcji. W tym oczywiście Nicolas Cage. Zanim Benjamin Gates i jego towarzysze powrócą na duży ekran (o ile w ogóle do tego dojdzie) Disney zrealizuje jednak inny projekt rozgrywający się w uniwersum „Skarbu narodów”. Chodzi o liczący 10 odcinków serial przeznaczony do premiery na Disney+. Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły jego fabuły i nazwiska twórców.

Serialowy „Skarb narodów” opowie historię 20-letniej latynoski Jess Morales i jej różnorodnej grupy przyjaciół.

Jak donosi portal Deadline, w produkcji zostaną podjęte takie tematy jak tożsamość, wspólnota, patriotyzm i historia opowiada z perspektywy mniejszości etnicznych. Wszystkie te wątki scenarzyści połączą za pomocą wspomnianej Jess Morales, która wraz z różnorodną grupą przyjaciół weźmie udział w przygodzie życia. A przy okazji pozna tajemnicze korzenie swojej rodziny i odzyska utracony skarb.

REKLAMA

Producentami projektu są Jerry Bruckheimer, a także scenarzyści obu filmowych części Cormac i Marianne Wibberley. Za reżyserię wszystkich epizodów odpowiada z kolei Mira Nair znana dzięki „Vanity Fair. Targowisko próżności”, „8” i „Ameli Earhart”. Planowana obsada zapowiedzianej serii nie jest póki co znana.

Według pierwotnych planów „Skarb narodów 3” miał zadebiutować w 2022 roku. Disney nie podał choćby przybliżonej daty premiery serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA