REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Loki i Scarlet Witch dostaną własne seriale na platformie VoD Disneya. To rękawica rzucona Netfliksowi

Serwis VoD Disneya nie posiada jeszcze oficjalnej nazwy, a już zaczyna kompletować ramówkę. Do zapowiadanych wcześniej projektów dołączą aktorskie, wysokobudżetowe seriale o Lokim i Scarlet Witch. Usługa zapowiada się na groźnego konkurenta Netfliksa.

19.09.2018
9:18
loki serial mcu
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoiler dotyczący Avengers: Wojna bez granic.

Disney od dawna celuje w rozszerzanie swojej działalności o znacznie większą niż do tej pory liczbę produkcji telewizyjnych. Ich docelową platformą ma być Disney VoD (robocza nazwa serwisu). Będą to przede wszystkim seriale wywodzące się ze światów Gwiezdnych wojen i Marvela oraz z filmów Pixara.

Disney jest na ten moment największym graczem na rynku tradycyjnej telewizji, co potwierdził zakup aktywów należących wcześniej do 20th Century Fox. Jego platforma VoD nie może więc snuć się na końcu stawki i docierać do niszowego odbiorcy. Szefom Disneya zależy raczej na podjęciu rywalizacji z Netfliksem. Do tego potrzebne są hitowe produkcje. A na takie zapowiadają się seriale z bohaterami MCU.

W teorii Loki i Scarlet Witch zginęli w Avengers: Wojna bez granic. Seriale mogą zostać jednak umiejscowione w czasach wcześniejszych lub już po konkluzji ostatniej części Avengers.

scarlet witch serial mcu class="wp-image-202864"

Popularni bohaterowie to jedno, a jakość serialu drugie. Jak donosi Variety, Disney nie ma zamiaru oszczędzać na swoich produkcjach. W zapowiedzianych serialach nie tylko pojawią się Tom Hiddleston i Elizabeth Olsen, co już samo w sobie jest niemałym wydatkiem. Budżety tych produkcji mają dorównywać niektórym filmom Marvela.

REKLAMA

Obie serie mają liczyć od sześciu do dziesięciu odcinków. Produkcją zajmą się Marvel Studios i Kevin Keige. Na ten moment nie znamy jeszcze szczegółów fabularnych obu seriali. Nowe produkcje na Disney VoD mają podobno koncentrować się na drugim szeregu bohaterów MCU. Szansę na pokazanie się dostaną komiksowi herosi, którzy do nie otrzymali nigdy solowego filmu. Iron Man i Kapitan Ameryka raczej nie mają na co liczyć.

Disney VoD ma wystartować pod koniec 2019 roku. Nie wiadomo, czy usługa będzie dostępna w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA