REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Mieszkańcy Gdańska chcą zaproszenia wokalisty Distrubed, żeby zaśpiewał „The Sound of Silence” na żywo

Utwór The Sound of Silence zyskał sobie w Polsce niezwykłą popularność. Niestety, ma to związek z tragicznymi wydarzeniami podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Właśnie pojawił się pomysł części Gdańszczan, żeby zaprosić do miasta wykonawców słynnego coveru piosenki - zespół Disturbed.

23.01.2019
13:41
disturbed the sound of silence
REKLAMA
REKLAMA

Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wywołała manifestacje wzywające do pokoju. Podczas jednej z nich, odbywającej się w Gdańsku, puszczono wersję a capella piosenki The Sound of Silence. A dokładniej mówiąc jej coveru w wykonaniu nu metalowego zespołu Disturbed. Od tego czasu utwór stał się symbolicznym wyrazem sprzeciwu wobec nienawiści i jest regularnie śpiewany podczas kolejnych publicznych spotkań.

Pierwotna wersja The Sound of Silence została nagrana przez duet Simon & Garfunkel w 1964 roku na płycie „Wednesday Morning. 3 A.M.”. Album okazał się komercyjną porażką i doprowadził do rozpadu zespołu. Dopiero rok później zremiksowana wersja piosenki zaczęła zdobywać popularność i dostała się na szczyt listy Billboardu. Według legendy słowa The Sound of Silence zainspirowało zamordowanie prezydenta Kennedy'ego, ale obaj muzycy zaprzeczali tej wersji. Utwór miał raczej dotyczyć nieumiejętności ludzi w komunikowaniu się nawzajem. Zwłaszcza na poziomie emocjonalnym.

Disturbed The Sound of Silence - tekst

Powstało wiele przeróbek piosenki Simona & Garfunkela, ale żadna nie miała takiego powodzenia wśród słuchaczy jak wersja Disturbed. Zespół nagrał ją w 2015 roku, a później dołączył też do wersji deluxe siódmego albumu studyjnego „Evolution”, który trafił na sklepowe półki w zeszłym roku. Płyta doczekała się mocno mieszanych recenzji, ale cover zyskał ogromną popularność w internecie. Na ten moment w serwisie YouTube ma ponad 480 mln wyświetleń.

REKLAMA

Coraz więcej gdańskich fanów Disturbed nawołuje o zaproszenie do miasta wokalisty grupy, Davida Draimana. To właśnie jego melodyczny śpiew zrobił największe wrażenie na zebranych podczas manifestacji osobach. Disturbed wystąpi w Warszawie 20 czerwca podczas trasy koncertowej promującej najnowszą płytę (bilety są do nabycia na portalach Ticketmaster i eBilet). Na pomysł zaproszenia Draimana również do Gdańska wpadł Radomir Szumełda, przewodniczący pomorskiego KOD. Ideę szybko podchwycili wielbiciele zespołu, którzy już próbują do niej przekonać członków zespołu za pomocą mediów społecznościowych. Na razie bez odpowiedzi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA