1. Rozrywka
  2. Książki

Dlaczego warto czytać książki? Sprawdź 10 kuszących powodów!

Lokowanie produktu: Ebookpoint / Helion

Dlaczego warto czytać i co daje nam czytanie? Jest co najmniej 10 powodów, aby zapoznawać się z papierowymi książkami, e-bookami oraz audiobookami, a lektura zarówno beletrystyki, jak i każdej innej literatury przynosi nam wiele korzyści!

02.01.2022
10:12
dlaczego warto czytac 0 ebookpoint promocja

W dzisiejszych czasach książki dostępne są na wyciągnięcie ręki – intrygujące powieści lub fascynująca literatura faktu może być nasza już w kilka chwil, wystarczy kilka kliknięć myszką. Ebooki i audiobooki lądują w naszych biblioteczkach w mgnieniu oka! Tradycyjne książki papierowe również nie każą nam dziś długo na siebie czekać…no a dlaczego warto po nie sięgać?

1. Czytanie po prostu sprawia frajdę.

Śledzenie przygód swoich ulubionych bohaterów, podobnie jak pogłębianie swojej wiedzy na temat, który nas ciekawi, to przede wszystkim świetna rozrywka! Sam uwielbiam tę formę spędzania wolnego czasu, gdy sięgam po swoje ulubione powieści z gatunku science fiction, literaturę faktu oraz poradniki.

2. Czytanie polepsza sen

Lektura to jeden z lepszych sposobów na wyciszenie się przed snem - znacznie lepszy niż gapienie się w kolorowy i świecący po oczach telewizor lub ekran telefonu, który stale wymaga naszej uwagi albo, co gorsza, interakcji. Lepszy sen z kolei ma bezpośrednie przełożenie na jakość całego naszego życia i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

3. Czytanie poprawia pamięć

Czytanie sprawia, że lepiej pamiętamy. Konieczność wyobrażania sobie tego, o czym czytamy, a także zapamiętywania faktów z życia fikcyjnych bohaterów i przyswajania informacji zapisanych na kartach książek poradnikowych to jedno z najlepszych ćwiczeń, jakim można poddać swój mózg!

4. Czytanie wzmacnia koncentrację

Masz problemy ze skupieniem się na aktualnie wykonywanych czynnościach. Myśli biegają od tematu do tematu? Wystarczy wyrobić sobie nawyk czytania po 20 minut dziennie, codziennie, aby zauważyć wyraźną poprawę naszej koncentracji, co pomoże zarówno w pracy, jak i w nauce.

5. Czytanie opóźnia demencję

Sięganie po książki to nie tylko poprawa naszego dobrostanu doczesnego, ale również profilaktyka - poświęcanie czasu na lekturę każdego dnia może opóźnić pojawienie się demencji na starość. Czytanie może też pomóc ludziom zagrożonym chorobą Alzheimera poprzez spowolnienie jej rozwoju.

6. Czytanie rozwija empatię

Im więcej literatury czytamy, tym łatwiej nam "wejść w cudze buty".  Literatura oswaja nas z nieznanym. Książki rozwijają naszą zdolność do empatii, a także radzenia sobie z sytuacjami, w których czujemy się niepewnie.

7. Czytanie wzbogaca słownictwo

Słowa, którymi się posługujemy, by wyrażać myśli w sposób zrozumiały dla innych, nie biorą się z powietrza. Dzięki lekturze - zwłaszcza fachowej lub takiej, która zmusza nas do wyjścia ze strefy komfortu - poznajemy nowe wyrazy.

8. Czytanie ułatwia komunikację

Im więcej pochłaniamy lektur, tym łatwiej jest nam porozumiewać się z innymi. Samo słownictwo to nie wszystko - dzięki czytaniu znajdujemy nowe zastosowanie również dla tych słów i wyrażeń, które już znamy.

9. Czytanie pogłębia wiedzę

Książka jest metaforyczną bramą, przez którą możemy trafić na łono zupełnie innych kultur. Sięgnięcie po nią to zaś najprostszy sposób na to, by dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym nas świecie.

10. Czytanie pomaga w zdobywaniu nowych kompetencji

Dzięki czytaniu zdobywamy wiedzę i rozwijamy swoje umiejętności, przez co stajemy się bardziej atrakcyjni w oczach potencjalnego pracodawcy. Wiedza zdobyta podczas lektury może nam pomóc w znalezieniu wymarzonej pracy, dzięki czemu inwestycja w książki szybko się zwróci!

Istnieje także 11 powód, by czytać…

Ebookpoint.pl, czyli jedna z najpopularniejszych internetowych księgarni w Polsce, co roku przygotowuje dla swoich Czytelników legendarną noworoczną akcję promocyjną.


W ramach akcji ZACZYTANI2022 czekają dziesiątki tysięcy e-booków, audiobooków, książek papierowych oraz kursów video – raz w roku zniżki sięgają nawet 96 proc. regularnej ceny. Z pewnością warto pogrzebać i poszukać czegoś fajnego - bo naprawdę się to opłaca. My wybraliśmy przykładowe propozycje z zakresu IT oraz nowych technologii, które chcielibyśmy polecić.

1. Biblia e-biznesu 3.0 - red. Maciej Dutko, 83 różnych autorów - (147 zł29,90 zł

dlaczego warto czytac 1 ebookpoint promocja biblia e-biznesu ebook class="wp-image-1862380"
Biblia e-biznesu 3.0

83 autorów, którzy przygotowali "Biblię e-biznesu 3.0", czyli prawdopodobnie największy tego typu projekt wydawniczy na świecie, to sami eksperci w swoich dziedzinach. Książkę podzielono na 159 rozdziałów i zawarto w niej 850 stron praktycznych rad. Poprzednie dwie edycje zdobyły uznanie czytelników i przez długie miesiące przodowały na listach bestsellerów. Otrzymały też szereg nagród.

dlaczego warto czytac 2 ebookpoint promocja 40 algorytmow ebook class="wp-image-1862383"
40 algorytmów, które powinien znać każdy programista. Nauka implementacji algorytmów w Pythonie

Czym są algorytmy i jak wykorzystać wiedzę na ich temat w praktyce? Imran Ahmad wyjaśnia to w swojej książce "40 algorytmów, które powinien znać każdy programista. Nauka implementacji algorytmów w Pythonie", która zawiera podstawowe informacje i pojęcia dotyczące algorytmów, ich działania, a także ograniczeń, jakim podlegają.

dlaczego warto czytac 3 ebookpoint promocja cyberbron bron doskonala ebook class="wp-image-1862386"
Cyberbroń - broń doskonała. Wojny, akty terroryzmu i zarządzanie strachem w epoce komputerów

"Cyberbroń - broń doskonała. Wojny, akty terroryzmu i zarządzanie strachem w epoce komputerów" to ekscytująca i przerażająca opowieść o wojnach, które toczą się w cyberprzestrzeni. David E. Sanger opowiada w niej o tym, jak subtelnie działa taka broń i jaki jest jej wpływ na realia geopolityczne.

dlaczego warto czytac 4 ebookpoint promocja sql. w mgnieniu oka ebook class="wp-image-1862389"
SQL w mgnieniu oka. Opanuj język zapytań w 10 minut dziennie. Wydanie V

SQL to najważniejsze narzędzie pracy na bazach danych - bez jego znajomości nie da się wykonywać swoich obowiązków jako twórca aplikacji bazodanowych lub administrator baz danych. Podzielona na 22 rozdziały książka "SQL w mgnieniu oka. Opanuj język zapytań w 10 minut dziennie. Wydanie V" to praktyczny poradnik, który ułatwia zgłębienie niuansów tego języka. Dzięki pomocy Bena Forta podstaw można nauczyć się praktycznie bez wysiłku!

dlaczego warto czytac 5 ebookpoint promocja 10 powodow ebook class="wp-image-1862392"
Dziesięć powodów, dla których powinieneś natychmiast usunąć swoje konta z mediów społecznościowych

Jaron Lanier przekonuje, że powinieneś pozbyć się kont w serwisach społecznościowych, a jako posiadacz smartfona żyjesz w klatce i jesteś pod ciągłą obserwacją. Nie wierzysz? Dzięki książce "Dziesięć powodów, dla których powinieneś natychmiast usunąć swoje konta z mediów społecznościowych" dowiesz się, w jaki sposób algorytmy sterują twoim życiem, zmieniając cię w tresowane zwierzątko kontrolowane zdalnie przez wielkie korporacje.

6. Połącz kropki - Łukasz Lamża - (49,90 zł19,90 zł

dlaczego warto czytac 6 ebookpoint promocja polacz kropki ebook class="wp-image-1862395"
Połącz kropki

Smartfony i tablety są już passe! Dziennikarz naukowy Łukasz Lamża opowiada o nowinkach technologicznych takich jak nanoboty medyczne, autonomiczne drony militarne oraz urządzenia do... odczytywania myśli. Autor podzielonej na pięć części („Twój robot”, „Twój świat”, „Twoje dane”, „Twoje ciało” i „Twój umysł”) książki "Połącz kropki" wyjaśnia, w jaki sposób powstały te technologie przyszłości oraz podpowiada, w jaki sposób można je wykorzystać.

dlaczego warto czytac 7 ebookpoint promocja psychoefekty ebook class="wp-image-1862398"
PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie

Kamil Zieliński opisuje w swojej książce uniwersalne mechanizmy ludzkiego postępowania i zabiera czytelnika na wycieczkę w poszukiwaniu źródła tego, co naprawdę kieruje naszym myśleniem i działaniem. "PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie" omawia pół setki praktycznych przykładów, a po ich przeanalizowaniu będziemy podejmować lepsze i bardziej przemyślane decyzje.

8. Internet a prawo - jak się nie potknąć? Poradnik dla twórców - Tomasz Palak - (47 zł) 21,90 zł

dlaczego warto czytac 8 ebookpoint promocja internet a prawo ebook class="wp-image-1862401"
Internet a prawo - jak się nie potknąć? Poradnik dla twórców

Tomasz Palak wyjaśnia, jak nie wywalić się o… paragraf. Świat online rządzi się bowiem swoimi prawami, które nie zawsze są takie oczywiste. "Internet a prawo - jak się nie potknąć? Poradnik dla twórców" to pozycja zarówno dla influencerów i celebrytów, jak i dla wszystkich innych internautów, którzy mają konta w serwisach społecznościowych, w których umieszczają treści.

9. Bądź Agile. Zwinnie o HR i Employer Brandingu - Olga Żółkiewicz, Marcin Olszewski, Mateusz Czarnecki - (59 zł26,90 zł

dlaczego warto czytac 9 ebookpoint promocja badz agile ebook class="wp-image-1862404"
Bądź Agile. Zwinnie o HR i Employer Brandingu

"Bądź Agile. Zwinnie o HR i Employer Brandingu" to pierwszy w Polsce kompleksowy przewodnik po Agile HR i EB. Olga Żółkiewicz, Marcin Olszewski, Mateusz Czarnecki wyjaśniają w nim te terminy kojarzące się (nie bez powodu) z branżą IT oraz tłumaczą, dlaczego zwinne zarządzanie przyda się nie tylko specjalistom od kodowania, ale również osobom z takich branż jak Human Resources oraz Employer Branding.

10. Jak się uczymy? Dlaczego mózgi uczą się lepiej niż komputery... jak dotąd - Stanislas Dehaene - (69,90 zł24,90 zł

dlaczego warto czytac 10 ebookpoint promocja jak sie uczymy ebook class="wp-image-1862407"
Jak się uczymy? Dlaczego mózgi uczą się lepiej niż komputery... jak dotąd

Stanislas Dehaene to francuski neurobiolog, który w swojej książce "Jak się uczymy? Dlaczego mózgi uczą się lepiej niż komputery... jak dotąd" wyjaśnia, jak przebiega proces uczenia się nowych rzeczy. Podpowiada też, jak maksymalnie wykorzystać potencjał ludzkiego mózgu, który jest rewelacyjnym urządzeniem o nadzwyczajnej zdolności do przeprogramowywania się.

ZACZYTNI2022 - promocja ebookpoint.pl

Wszystkie powyższe tytuły i ponad 45 tys. innych e-booków, audiobooków, kursów wideo oraz książek drukowanych z darmową dostawą czeka na klientów Ebookpoint w ramach noworocznej akcji ZACZYTANI2022. Rabaty sięgają nawet -96 proc., a wszystkie oferty można znaleźć na stronie internetowej sklepu: ebookpoint.pl.

W witrynie klienci mogą znaleźć również darmowe e-booki do pobrania na smartfony, tablety, czytniki i komputery osobiste. Do tego sklep przygotował konkurs z atrakcyjnymi nagrodami - można zgarnąć najnowsze modele czytników marki Pocketbook oraz bony na zakupy.

Lokowanie produktu: Ebookpoint / Helion
Najnowsze
Zobacz komentarze