REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Stęskniłeś się za serialem Narcos? Dobrze naoliwiona maszyna od dziś na Netfliksie

Netflix dostrzegł dramaturgiczny potencjał mafijnych porachunków i korupcyjnych machlojek już przy okazji serialu Narcos. Fanom produkcji o Pablo Escobarze, którym wciąż nie dość wrażeń, wypada polecić debiutujący już dzisiaj w serwisie VoD serial Dobrze naoliwiona maszyna.

23.03.2018
9:06
dobrze naoliwiona maszyna premiera
REKLAMA
REKLAMA

The Mechanism to oparta na faktach historia niewielkiej grupy brazylijskich śledczych i prokuratorów, którzy natrafiają na ślad korupcyjnego skandalu na rynku paliwowym i budowlanym. Nie wiedzą, że afera - znana w Brazylii jako Operação Lava Jato - okaże się jednym z największych wydarzeń w historii tego kraju i na dobre zmieni sytuację polityczną.

Fabuła Dobrze naoliwionej maszyny będzie śledzić wydarzenia z perspektywy policjantów.

Nie zabraknie jednak momentów ukazujących zza kulis działalność światka przestępczego. Obsada serialu składa się głównie z brazylijskich aktorów, kontynuując trend różnonarodowych produkcji Netfliksa. Na liście aktorów znaleźli się Alessandra Colassanti, Antonio Saboia, Caroline Abras, Enrique Díaz, Jonathan Haagensen, Lee Taylor oraz Leonardo Medeiros.

Za artystyczną wizję Dobrze naoliwionej maszyny odpowiadają Elena Soarez i José Padilha, twórca serialu Narcos. Jak podkreśla Padilha w rozmowie z The New York Times, tytuł serialu ma swoje drugie dno:

Fakt, że mechanizm nie ma ideologii jest fundamentalny. Według mojej tezy maszyna działa we wszystkich wyborach, na każdym poziomie działalności rządowej w Brazylii, dosłownie wszędzie. Firmy, które są największymi klientami rządu, zazwyczaj firmy budowlane i banki, opłacają działanie mechanizmu. Czasem za pomocą legalnych źródeł albo przez tajne fundusze przeznaczone na łapówki.

REKLAMA

Wszystkie odcinki Dobrze naoliwionej maszyny można znaleźć już dziś na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA