REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Doktor Sen", kontynuacja kultowego "Lśnienia", trafi do kin

Zasada jest taka: wszystkie powieści i opowiadania autorstwa Stephena Kinga prędzej czy później muszą doczekać się ekranizacji. Wyjątku w przypadku książki "Doktor Sen" nie będzie. 

05.04.2016
11:09
Doktor Sen, kontynuacja kultowego Lśnienia, trafi do kin
REKLAMA
REKLAMA

"Doktor Sen" jest kontynuacją jednej z najbardziej znanych książek Kinga - "Lśnienia", które doczekało się też świetnej ekranizacji z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Fabuła powieści koncentruje się na postaci Dana Torrance'a, jednego z bohaterów pierwszej części - obdarzonego niezwykłą mocą małego chłopca, uwięzionego w hotelu z opętanym ojcem. Jak wszystko, co wyszło spod ręki Mistrza Horroru, tak i "Doktor Sen" szybko okazał się międzynarodowym bestsellerem, więc przeniesienie go na ekrany kin było tylko kwestią czasu.

REKLAMA
doktor sen lśnienie Danny Torrance class="wp-image-61761"

Za ekranizację odpowiedzialni będą Akiva Goldsman, produkujący obecnie również "Mroczną Wieżę" oraz sam Stephen King. Nie wiadomo jeszcze komu zostanie powierzona reżyseria filmu, ani kogo zobaczymy w obsadzie. Prace nad obrazem dopiero się rozpoczynają, zatem raczej nie należy się go spodziewać wcześniej, niż w 2018 roku. Obecnie przygotowywana jest również "Komórka" na podstawie prozy Kinga - w filmie na podstawie tej powieści, który do kin trafi jeszcze w tym roku, wystąpią John Cusack i Samuel L Jackson.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA