REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Z sal kinowych do domowego zacisza. Film Doktor Strange od dziś w serwisie Netflix

Doktor Strange to kolejna produkcja z uniwersum Marvela, tym razem mieszająca komiksowy charakter ze sporą dawką fantastyki i magii. Zeszłoroczny blockbuster dziś debiutuje w ofercie największego serwisu VOD. 

30.12.2017
10:00
Doktor Strange w twoim domu. Film można obejrzeć w serwisie Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory adaptacje komiksów przedstawiające potyczki poszczególnych postaci skupiały się na ich supermocach, które pozyskiwali dzięki swoim udoskonalonym atrybutom. Wszechpotężna siła rodziła się również poprzez zaawansowaną technologię Obcych. Zupełnie nowe światło na bohatera i otaczający go świat rzuca film Doktor Strange.

 class="wp-image-119956"

Podobnie, jak w większości produkcji, historia skonstruowana jest w sposób typowy dla komiksowego uniwersum. Tytułowy bohater, uznany neurochirurg ulega ciężkiemu wypadkowi, w wyniku którego traci władzę w rękach. Od tej pory mężczyzna zmuszony jest zrezygnować z wykonywania swojego zawodu, odrzucając także pomoc ze strony najbliższych. Strange coraz głębiej wsiąka w świat eksperymentalnych metod, które niejednokrotnie pomogły sparaliżowanym osobom odzyskać pełnię sił. Zdesperowany lekarz postanawia udać się do Kamar-Taj, gdzie podejmuje się nauki magii. Nowe możliwości są jednak początkiem licznych perturbacji, które mogą oczywiście zaważyć na losach całego wszechświata.

Produkcja w delikatny i nienachalny sposób nawiązuje do poprzednich części MCU.

Film z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej przyciąga uwagę nie tylko efektami specjalnymi i ciekawymi ujęciami. To przede wszystkim opowieść pełna niezwykłych czarów, w której Nowy Jork zyskuje zupełnie inny wymiar, na myśl przywołując podobieństwa do Incepcji. Doctor Strange zyskuje na jakości dzięki świetnym rolom Tildy Swinton czy Madsa Mikkelsena, wcielającego się w największego wroga doktora.

REKLAMA

Mimo iż produkcja traktuje o dosyć poważnych sprawach, to nie brakuje w niej luzu i poczucia humoru, dostarczonego dzięki barwnym i dopracowanym postaciom. Dowcip widoczny jest również w licznych scenach akcji, przez co film jest łatwy do przyjęcia i stanowi niezłą rozrywkę. To także lekko ironiczna i prześmiewcza forma ukazania alternatywnych źródeł leczenia i odchodzenia od tradycyjnej medycyny.

Twórcą filmu Doctor Strange jest Scott Derrickson. Produkcja jest 14. pozycją wywodzącą się z uniwersum Marvela.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA