REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Robert Downey Jr. powraca w pierwszej dużej roli po MCU. Hollywood wskrzesi magię dawnej opowieści w „Dolittle”?

Udział w wielkim projekcie Marvel Cinematic Universe był ze strony Roberta Downeya Jra strzałem w dziesiątkę. Jego kariera aktorska otrzymała drugie życie, a finansowe możliwości znacząco urosły. Czy gwiazdor podtrzyma dobrą formę w następnych latach? Pierwszą okazją, żeby się o tym przekonać będzie „Dolittle”. Film dostał pierwszy zwiastun.

14.10.2019
9:02
dolittle zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Robert Downey Jr. w pamięci wielu młodszych widzów jednoznacznie kojarzy się rolą Tony'ego Starka, czyli Iron Mana w hitowych produkcjach Marvel Cinematic Universe. To z jednej strony mocny argument, żeby dalej zatrudniać go w głównych rolach, a z drugiej potencjalny problem, jeśli po kilku następnych próbach Downey Jr. wciąż nie z zrzuci z siebie tej łatki.

Jako pierwsi popularność gwiazdora spróbują wykorzystać twórcy nowej wersji klasycznej opowieści o lekarzu potrafiącym rozmawiać ze zwierzętami. Właśnie zaprezentowano „Dolittle”, film w reżyserii Stephena Gaghana (jego ostatnim obrazem był „Gold” z Matthew McConaugheyem), na pierwszym zwiastunie. Będzie co oglądać?

Dolittle – kiedy premiera filmu Roberta Downeya Jra?

Film będzie luźną adaptacją „Podróży doktora Dolittle”, czyli 2. części cyklu Hugh Liftinga. Kilka lat po śmierci żony tytułowy bohater (w tej roli oczywiście Robert Downey Jr.) zaszył się w odosobnieniu w swojej dawnej siedzibie. Towarzyszy mu w tym tylko garstka najbliższych zwierząt. Sytuacja zmienia się, gdy młoda brytyjska królowa zapada na groźną chorobę, a Dolittle zostaje poproszony o pomoc w znalezieniu mitycznej wyspy, gdzie podobno ma znajdować się lekarstwo. Pomimo wielu obaw doktor zgadza się wziąć udział w wyprawie.

  • Czytaj także: „Dolittle” to niejedyny film opowiadający o egzotycznej podróży w celu znalezienia legendarnego miejsca o mocy uzdrawiania, który ostatnio doczekał się zwiastuna. Zobaczcie zapowiedź „Jungle Cruise” od Disneya.

„Dolittle” zapowiada się na historię pełną niezwykłych przygód, niesamowitych stworzeń i pozytywnym przesłaniu. Oprócz Downeya Jra w produkcji nie zabraknie też innych gwiazd. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Antonio Banderas, Michael Sheen, Kasia Smutniak i Jessie Buckley. A głos pod liczne zwierzęta towarzyszące doktorowi podłożyli Tom Holland, John Cena, Marion Cottilard, Ralph Fiennes, Selena Gomez, Rami Malek i Emma Thompson.

Premiera „Dolittle” została zapowiedziana na 17 stycznia 2020 roku.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA