REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Co stało się z Berlinem? Sprawdzamy pierwsze odcinki 3. części serialu „Dom z papieru”

Przed premierą 3. sezonu serialu „Dom z papieru” wielu widzów zadawało sobie pytanie o to, czy Berlin przeżył strzelaninę w mennicy i w jakim charakterze pojawi się w nowej części. Bo że pojawi się na pewno, wiadomo od jakiegoś czasu. Dziś możemy to już sprawdzić.

19.07.2019
19:35
dom z papieru sezon 3 berlin
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na spoilery!

Wcielający się w rolę Berlina, Pedro Alonso, nabija się ze znalezionych w sieci teorii dotyczących jego bohatera. Ale nic dziwnego, że takie się pojawiły. Twórcy serialu zastawili bowiem pułapkę na widzów.

Berlin z Domu z papieru – reakcje na teorie fanów:

W ostatnim odcinku 2. sezonu obserwujemy, jak Berlin ginie z rąk policjantów próbujących odbić mennicę. Mężczyzna zatrzymuje ich, by reszta załogi mogła uciec. Widzimy serię strzałów, które przyjmuje Andres de Fonollosa. Takiej serii nikt nie jest w stanie przeżyć.

A jednak, późniejsze doniesienia z planu mówią o pojawieniu się Berlina w 3. sezonie. W nowej odsłonie serii Andres ma spotkać się ze swoim przyjacielem i głównodowodzącym gangu, czyli Profesorem. Czy Berlin jednak przeżył strzelaninę w mennicy? A może jednak chodzi o retrospekcję?

3. sezon serialu trafił już na Netfliksa i wiemy, że chodzi o tę drugą opcję.

Członkowie gangu Profesora, którzy wyszli z napadu cało, układają sobie życia na nowo. Jednak pewien błąd i nieuważne zachowanie powodują, że jeden z nich, Rio, zostaje aresztowany. Reszta ekipy zbiera się w jednym miejscu, by obmyślić plan odbicia Rio. Przy okazji Profesor odgrzebuje plan napadu stulecia, jeszcze bardziej ryzykownego i zuchwałego, niż ten na mennicę.

REKLAMA

I w tym momencie zaczynają pojawiać się retrospekcję. Plan napadu, który ma niebawem wejść w życie, został obmyślony już dawno. Widzimy sceny z przeszłości, w których Profesor spotyka się z Berlinem, a także całkiem nową postacią – niejakim Palermo (Rodrigo de la Serna). Mężczyźni rozmawiają o planach napadu na skarbiec Banku Hiszpanii. To właśnie w tych scenach ponownie widzimy Berlina. Bohater wraca w 3. sezonie, ale jedynie we wspomnieniach Profesora.

Serial „Dom z papieru” znajdziecie na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA