REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Istnieją rzeczy ważniejsze od pieniędzy. Bohaterowie „Domu z papieru” powracają w 3. sezonie

„Dom z papieru” już wkrótce powróci na Netfliksa z 3. częścią, która opowie ciąg dalszy historii członków tajemniczego gangu. Pierwszy pełnoprawny zwiastun produkcji zdradza część szczegółów dotyczących fabuły i motywacji bohaterów, którzy wyjdą z ukrycia, żeby uratować jednego z nich.

03.06.2019
15:42
dom z papieru sezon 3 zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Serwis Netflix zapewne nie zdobyłby sobie takiej popularności w Europie, gdyby nie pochodzące stąd produkcje w rodzaju „Dark” czy „Dom z papieru”. Firma postanowiła nie rezygnować z hitowej produkcji (mimo że teoretycznie stanowiła zamkniętą całość) i już wkrótce zaoferuje swoim użytkownikom 3. część tej opowieści. Wokół nowego sezonu od miesięcy krążą rozmaite plotki i spekulacje, ale dzięki kolejnym materiałom wideo wiemy coraz więcej.

Od pewnego czasu wiadomo, że do produkcji powrócili Álvaro Morte w roli Profesora i Úrsula Corberó jako Tokio. W obsadzie nie zabraknie też innych członków oryginalnego gangu: Jaime Lorente (Denver), Alby Flores (Nairobi) oraz Miguela Herrána (Río). Obok tych w dużej mierze spodziewanych nazwisk pojawiło się też kilka niemałych zaskoczeń. Widzowie najbardziej zastanawiali się jaką rolę w nowej układance będzie pełnić wcześniejsza zakładniczka Mónica Gaztambide, czy Raquel Murillo wciąż będzie z Profesorem i w jakiej roli do produkcji powróci uznany za zmarłego Berlin.

Najnowszy zwiastun przynosi sporo odpowiedzi. Okazuje się, że fabuła 3. sezonu będzie się kręcić wokół postaci Rio.

Wesołe życie na tropikalnej wyspie Rio i Tokio zostanie przerwane przez nalot umundurowanego oddziału oznaczonego skrótem O POS. Kobiecie uda się uciec, ale drugi z członków gangu zostanie ujęty i przewieziony do nieznanej lokacji. Na jednym z późniejszych ujęć widać go, jak wisi przywiązany za ręce w celi, a ktoś wylewa na niego kubeł zimnej wody.

Tokio postanawia odnaleźć Profesora, a ten zarządza ponowne zebranie ekipy. Tym razem celem nie będzie zdobycie pieniędzy, ale odzyskanie jednego ze swoich. Na wezwanie przybywają Helsinki, Denver, Nairobi, Gaztambide i kilka innych osób powiązanych ze sprawą. Widać też nowe twarze. Fanów serialu najbardziej zainteresuje jednak obecność w nowym zwiastunie Andresa de Fonollosy, czyli Berlina. W jednym z ostatnich ujęć pokazano jego spotkanie z Profesorem (obu mężczyzn łączy braterska relacja). Zdjęcia do tej sekwencji kręcono we Florencji, co sugeruje, że widzimy scenę z przeszłości lub nagraną między porwaniem Rio i zorganizowaniem całej akcji. Ale w jaki sposób Berlin miałby przeżyć wydarzenia z finału poprzedniej odsłony? Tego nie wiemy.

REKLAMA

Wygląda więc na to, że w 3. części „Dom z papieru” skupi się nawet bardziej na elementach anarchistyczno-politycznych i relacji łączącej członków gangu. Czy tym razem wszyscy wydostaną się bez szwanku z całej sytuacji? I czy uda się im odbić Rio? Przekonamy się o tym już wkrótce.

Nowy sezon „Domu z papieru” pojawi się na platformie Netflix już 19 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA