REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy

To już dzisiaj — TVN24 pokaże kontynuację głośnego reportażu pt. „Don Stanislao. Post Scriptum”

Na dziś stacja TVN24 zaplanowała emisję kontynuacji głośnego dokumentu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. Druga część reportażu Marcina Gutowskiego pt. „Don Stanislao. Post Scriptum” zadebiutuje na antenie o godz. 20:30.

23.11.2020
10:31
don stanislao post scriptum tvn 24
REKLAMA
REKLAMA

Głośny dokument Marcina Gutowskiego „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”, który 9 listopada został pokazany w programie „Czarno na białym” TVN24, wywołał prawdziwą medialną burzę.

Materiał ujawniający mroczne oblicze Stanisława Dziwisza, krakowskiego hierarchy i wieloletniego sekretarza papieża Jana Pawła II podczas pierwszej emisji obejrzało ponad 1,5 miliona widzów, a ponad drugie tyle zobaczyło powtórkę reportażu na TVN. Dokument można było również obejrzeć na Playerze.

Z kolei dzisiejszego wieczoru stacja TVN24 pokaże drugą część wstrząsającego dokumentu: emisję reportażu „Don Stanislao. Post Scriptum” zaplanowano na godz. 20:30.

„Don Stanislao. Post Scriptum”: czego jeszcze dowiemy się o skompromitowanym biskupie?

Z pierwszej części materiału Marcina Gutowskiego dowiedzieliśmy się o szeregu niepokojących kontrowersji dotyczących kardynała Stanisława Dziwisza i jego roli w tuszowaniu pedofilii w Kościele. Reporter zgromadził wypowiedzi ofiar księży pedofilów, relacje świadków i ekspertów, a także katolickich publicystów — m.in. Tomasza Terlikowskiego i ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Dyskusję na temat reportażu podgrzał fakt, że zaledwie dzień po jego emisji, Watykan opublikował długo oczekiwany raport w sprawie Theodore’a McCarricka — wydalonego ze stanu duchownego ekskardynała oskarżonego m.in. o molestowanie nieletnich. To właśnie jego związkom z kardynałem Dziwiszem poświęcono znaczącą część materiału zgromadzonego przez dziennikarza TVN24.

A czego możemy spodziewać się po dzisiejszym dokumencie?

Rozmawiamy między innymi z byłym dominikaninem Thomasem Doylem, prawnikiem kanonistą, który tworzył wiele raportów dotyczących spraw wykorzystywania seksualnego w Kościele. I on mówi wprost: nie będzie niezależnej komisji, każda komisja w jakiś sposób będzie zależna

— mówi Marcin Gutkowski, autor reportażu.

Materiał pt. „Don Stanislao. Post Scriptum” można już obejrzeć na portalu TVN24, a na antenie stacji film zadebiutuje w poniedziałek 23 listopada o godz. 20:30.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA