REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Donatan feat. Cleo "Slavic Girls" - "My Słowianie" po angielsku!

My Słowianie Donatana i Cleo było jednym z największych hitów 2013 roku. Mieszanka tradycyjnej, polskiej muzyki ludowej i tłustych, hip-hopowych bitów, okazała się być magiczną recepturą, która zapewniła czołowie miejsca list przebojów przez wiele miesięcy. Naturalnym więc wydaje się próba ekstrapolowania lokalnego sukcesu, na rodzimym rynku, na sukces międzynarodowy. Stąd - i z chęci podbicia tegorocznej Eurowizji - wzięła się angielska wersja numeru My Słowianie, zatytułowana Slavic Girls.

09.02.2014
14:01
Donatan feat. Cleo „Slavic Girls” – „My Słowianie” po angielsku!
REKLAMA

To ciekawy zabieg - czerpanie ze słowiańskiej tradycji muzycznej, prezentowanej w języku angielskim. Co zaskakujące, numer wypada całkiem przyzwoicie - w swojej kategorii oczywiście, porównując do najnowszego notowania Listy Przebojów Disco Polo Live. Zachował w pełni swoją ognistość, żywiołowość i energię, znane z oryginału. Choć Cleo śpiewa z udawanym, amerykańskim akcentem, wymuszanym na siłę - w kontekście tego utworu, to jedynie nadaje to tylko dodatkowego uroku. Choć numer, całościowo, jest nieco festyniarski i odpustowy, ma szansę się sprawdzić - zwłaszcza w kontekście Eurowizji, gdzie tego rodzaju przaśność jest jak najbardziej na miejscu, i w cenie.

REKLAMA

Ciekawi również droga obrana przez Donatana, który idzie śladami disco-polowego zespołu Weekend. Hip-hopowy niegdyś producent zdecydował się, najwyraźniej, na zmianę wykonywanego przez siebie gatunku muzycznego i przebranżowił się właśnie w taki 'ludowy dance', czyli disco-polo. Kolejne poczynania i numery producenta, utrzymane w tej konwencji i stylistyce mogą być bardzo ciekawe - podobnie jak ewentualne featuringi ulubieńców stacji telewizyjnych Polo TV i TV.Disco.

Bez hejtu: jeśli Donatan dobrze się czuje jako quasi-discopolowiec, pasuje mu ta konwencja, i jest w stanie wyeksportować to gdzieś w ciekawe zakątki świata - to oby tak dalej. Wysłanie tej dwójki na odpustową Eurowizję, choć może wywołać oburzenie hip-hopowych ortodoksów pamiętających stricte hip-hopowego Donatana, ma szansę poskutkować sukcesem - Slavic Girls to bowiem chwytliwy numer, nagrany w konwencji popularnej obecnie muzyki, przeplatanej tradycyjnymi instrumentami ludowymi, podany w zrozumiałej dla wszystkich formie i języku. Brzmi jak recepta na sukces.

REKLAMA

Czy Donatanowi z Cleo uda się powtórzyć rodzimy sukces za granicą? Póki co, klip - poza Polską - ukazał się w Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii, na stronach internetowych telewizji VIVA, a także na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA