REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Najbardziej szalona drużyna DC w końcu zawitała do Polski. Cały sezon „Doom Patrol” od dzisiaj w HBO GO

Produkcje DC w kinie i telewizji w ostatnich latach często ustępowały pola konkurencji z Marvela. W ostatnich miesiącach dzięki uruchomieniu platformy DC Universe coś się jednak w tym temacie zmieniło. Szczególną popularnością cieszy się Doom Patrol”, którego 1. sezon właśnie zadebiutował na polskim HBO GO.

05.06.2019
11:49
doom patrol hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Netflix w ostatnim czasie z powodu braku porozumienia z Disneyem stracił wiele produkcji superbohaterskich. Fani tego typu opowieści na całym świecie byli zdruzgotani, że nie uda im się poznać zakończeń takich seriali jak „Daredevil”, „The Punisher” czy „Luke Cage”. Z powodu  zawartych między dwiema firmami umów bohaterowie tych dzieł będą mogli powrócić na mały ekran najwcześniej w 2020 roku.

W międzyczasie źródłem radości dla wielbicieli adaptacji komiksów stała się platforma DC Universe. Mało kto spodziewał się, że produkcje robione na ten niszowy serwis VOD zdołają wyjść poza przeciętność. Jeszcze mniej nadziei fani czuli po debiucie zwiastuna „Titans”, w którym Robin wypowiedział słynne niecenzuralne słowa na temat Batmana. Tymczasem nowe seriale DC stoją na znacznie wyższym poziomie niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Animowany „Young Justice: Outsiders”, wspominane „Titans”, a przede wszystkim najlepiej oceniany „Doom Patrol” z miejsca zdobyły olbrzymią popularność. Nagle okazało się, że seriale DC są chętniej oglądane od tych Marvela. Wkrótce dołączy zresztą do nich nowy „Swamp Thing”.

„Doom Patrol” to spin-off produkcji o Młodych Tytanach opowiadający o członkach najbardziej szalonej grupy superbohaterów.

Co ciekawe historia Doom Patrol powiązana jest z powstaniem X-Menów. W latach 60. przedstawiciele obu wielkich komiksowych wydawnictw wiedzieli bardzo dużo o projektach przygotowywanych przez konkurencję, bo przecieki były na porządku dziennym. Dlatego zarówno Marvel, jak i DC twierdziły, że ich pracownicy jako pierwsi wpadli na pomysł stworzenia grupy superbohaterów wykluczonych ze społeczeństwa z powodu swoich mocy. Ostatecznie pierwszy komiks o Doom Patrol trafił do sprzedaży w czerwcu 1963, a ten o X-Menach trzy miesiące później.

REKLAMA

W skład drużyny obecnej w serialu wchodzą Crazy Jane, Cyborg, Elasti-Woman, Negative Man, Robotman i The Chief, który pełni rolę dowódcy drużyny. A właściwie pełnił, bo na początku produkcji zostaje porwany przez superzłoczyńcę, Mr. Nobody. Pozostali członkowie drużyny dostaną zadanie uratowania swojego szefa. W obsadzie produkcji pojawili się m.in. April Bowlby, Brendan Fraser, Alan Tudyk, Timothy Dalton i Diane Guerrero.

Na platformie HBO GO zameldował się cały 1. sezon „Doom Patrol”, który liczy sobie piętnaście odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA