REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nielegalne eksperymenty, zatrute środowisko, voodoo i potwory w pierwszym zwiastunie „Swamp Thing” od DC

Serialowe szaleństwo prędzej czy później musiało dotknąć też DC. Do tej pory firma poradziła sobie jednak zaskakująco dobrze. Seriale „Titans” i „Doom Patrol” zebrały w większości naprawdę pozytywne recenzje. Czy tak samo będzie ze „Swamp Thing”? Wskazówek dostarcza premierowy zwiastun produkcji.

29.05.2019
9:31
swamp thing zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Właściwie każdy z nas kojarzy najważniejsze postaci z uniwersum DC. Batman, Superman czy Wonder Woman nie potrzebują przedstawiania, bo towarzyszą czytelnikom komiksów od siedmiu dekad. Wydawca ma jednak również wiele innych interesujących (a rzadko wykorzystywanych) postaci w swoim portfolio. Na szczęście firma postawiła właśnie na nie przy okazji swoich nowych aktorskich seriali.

Po „Titans” oraz „Doom Patrol” przyszła pora na „Swamp Thing”. Antybohater pojawił się po raz pierwszy na kartach komiksu Len Weina i Berniego Wrightsona w 1971 roku. Ich historia opowiada o biologu Alecu Hollandzie, który ulega tajemniczemu wypadkowi i przemienia się w potwora. Swoją największą popularność komiksy o Swamp Thing przeżywały w latach 90. podczas słynnej serii „Saga o potworze z bagien” autorstwa Alana Moore'a. Według wizji brytyjskiego twórcy zielony potwór miał być spersonifikowaną siłą natury, która przeciwstawia się dalszemu zatruwaniu środowiska, a nie człowiekiem który został w niego zamieniony podczas wybuchu.

Wygląda na to, że serial przejmie pewne elementy zarówno oryginalnej opowieści, jak i serii Moore'a.

Serial wyprodukowany przez platformę DC Universe zapowiada się na połączenie horroru, thrillera i komiksowej estetyki. Sam Swamp Thing pojawia się w nim zaledwie na moment. Całą sytuację obserwujemy zaś oczami Abby Arcane. Kobieta przybywa do rodzinnej miejscowości, by z ramienia Centrów Kontroli i Prewencji Chorób zbadać zalążki tajemniczej epidemii, która dotyka ludzi. Pomaga jej w tym właśnie Alec, ale mężczyzna niedługo po jej przybyciu ginie.

REKLAMA

Wątki zanieczyszczania środowiska i chciwych biznesmenów, którzy chcą zarobić bez względu na wszystko, zostaną dodatkowo powiązane z elementami bliższymi magii. Gdy na horyzoncie pojawi się potworny Swamp Thing, wielu będzie myślało, że to właśnie on jest źródłem zła wydobywającego się z jeziora. Ale czy tak faktycznie będzie? Użytkownicy DC universe przekonają się już 31 maja. W głównych rolach zagrają Andy Bean, Derek Mears i Crystal Reed.

Nie wiadomo, czy serial będzie emitowany w Polsce. Netflix przejął prawa do międzynarodowej dystrybucji „Titans”, ale na razie nie wykonał podobnego ruchu w sprawie „Doom Patrol” i „Swamp Thing”

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA