REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Każdy chce mieć własnego papieża. Netflix prezentuje zwiastun filmu „Dwóch papieży”

Zaledwie wczoraj światło dzienne ujrzał pierwszy zwiastun serialu HBONowy papież”, będącego kontynuacją serii „Młody papież” z 2016 roku. Dzisiaj Netflix wyciąga własne działa, prezentując pierwszy oficjalny zwiastun filmu „Dwóch papieży”.

29.08.2019
19:11
Dwóch papieży - kadr z filmu Netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

Film Netfliksa zadebiutuje na platformie w te święta i opowie o relacji Benedykta XVI z papieżem Franciszkiem. Będzie to:

opowieść odsłaniającą kulisy najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat - jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły, sporządzonym przez platformę.

W rolach głównych zobaczymy Anthony’ego Hopkinsa oraz Jonathana Pryce’a. Za scenariusz inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami opowieści odpowiada Anthony McCarten. Na stołku reżyserskim usiadł natomiast Fernanro Meirelles, najlepiej znany jako twórca głośnego filmu „Miasto Boga”, który w 2002 roku nominowany był do czterech Oscarów, w tym za najlepszą reżyserię.

Film opowie o newralgicznym momencie w nowożytnej historii Kościoła katolickiego, gdy papież Benedykt XVI podejmował decyzje o abdykacji ze stanowiska.

W tym czasie prowadził wiele rozmów z zaufanymi doradcami, a także z jednym ze swoich największych krytyków, kardynałem Jorge Mario Bergoglio, który po konklawe został wybrany nowy papieżem i przyjął imę Franciszek.

REKLAMA

Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język - czytamy w oficjalnym opisie.

Film „Dwóch papieży” zadebiutuje na rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu Festiwalu Filmowym w Toronto. Na platformę Netflix trafi „w te święta”, jak głosi napis wieńczący pierwszy zwiastun.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA