REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Na co wybrać się z dzieckiem do kina? Sprawdzamy oferty największych sieci na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to moment niezwykle istotny dla wszystkich najmłodszych widzów. To właśnie wtedy do kin wchodzą najbardziej wyczekiwane produkcje dla dzieci, a wielkie sieci organizują rozmaite konkursy i promocje. Jakie filmy będzie można obejrzeć w pierwszy czerwcowy weekend z okazji tego święta?

31.05.2019
15:00
dzień dziecka kino
REKLAMA
REKLAMA

Filmy dla dzieci to jedna z najliczniej reprezentowanych gałęzi przemysłu rozrywkowego. Również w tym roku na Dzień Dziecka nie zabraknie bajek i produkcji dla najmłodszych widzów. Specjalne oferty z tej okazji przygotowały też największe sieci kin w Polsce. W Multikinie przedpremierowo będzie pokazywane „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, a przekąski barowe i zabawki będą dostępne w niższej cenie. Posiadacze karty Rodzina do Kina otrzymają też specjalną książeczkę Detektywa Pikachu (liczba ograniczona). Z kolei w placówkach sieci Helios zorganizowane zostaną za to specjalne konkursy i atrakcje dla najmłodszych. Ale jakie dokładnie premiery pojawią się w naszych kinach na najbliższy weekend?

Wszystkie bajki i produkcje młodzieżowe pokazywane w kinach na Dzień Dziecka:

Paskudy. Ugly Dolls - Cinema City, Helios, Multikino

„Toy Story”, „Ralph Demolka”, „Lego Przygoda” i „Emotki” – to filmy, które opowiadają o tym, co dzieje się z naszymi zabawkami i grami, gdy wychodzimy z pokoju. Do pewnego stopnia podobny pomysł stoi za „Paskudami. Ugly Dolls”. Film opowiada historię grupy brzydkich zabawek, które postanawiają odnaleźć swoje wymarzone dzieci. Z powodu swojego wyglądu zostały jednak odrzucone, zanim dostały szansę na stanie się czyjąś ukochaną przytulanką. Postanawiają jednak walczyć o swoje, żeby pokazać wszystkim, że wygląd nie ma znaczenia. Warto przy tym pamiętać, że Ugly Dolls to marka popularnych w Stanach Zjednoczonych miękkich zabawek dla dzieci, więc film pełni też swego rodzaju rolę marketingową.

Dzień czekolady - Cinema City, Helios, Multikino

„Dzień czekolady” to jedyna polska produkcja na liście i jedna z trzech produkcji aktorskich (bo za taką trzeba też mimo wszystko uznać „Detektywa Pikachu”). Dzieło Jacka Bławuta zostało zainspirowane lekturą o tym samym tytule i opowiada historię Moniki i Dawida. Dzieci spotykają na swojej drodze tajemniczego Skoczka czasu i udają się w przygodę pełną magii, niezwykłych stworzeń i podróży w czasie. W obsadzie filmu pojawili się Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Cielecka, Witold Dębicki oraz Leo Stubbs i Julia Odzimek.

Sekretne życie zwierzaków domowych 2 - Cinema City, Multikino

„Sekretne życie zwierzaków domowych 2” kontynuuje opowieść rozpoczętą w 2016 roku. Widzowie po raz kolejny spotkają więc Maksa, Duke'a, Tyberiusza i Tuptusia. Tym razem część zwierzaków uda się poza granice miasta i zobaczy jak żyje się bliżej natury. W tym samym czasie królik Tuptuś przeżyje swoją największą, superbohaterską przygodę.

Aladyn - Helios, Cinema City, Multikino

Pomysł zrobienia aktorskiego remake'u z klasycznej animacji Disneya wydawał się wielu osobom niepotrzebnym pomysłem. Nowy „Aladyn” zebrał jednak w większości bardzo pozytywne recenzje. Widzowie chwalą piękne zdjęcia i efekty specjalne, odświeżenie historii i grę aktorską. Film ponownie opowiada historię biednego mieszkańca przedmieść Agrabahu, który przypadkiem spotyka na swojej drodze księżniczkę Dżasminę. Młodzi zakochują się w sobie, ale nie wiedzą, że knowania złego wezyra doprowadzą do odnalezienia legendarnej magicznej lampy dżina.

Kraina cudów - Cinema City, Multikino

„Kraina cudów” opowiada o June Bailey. Młoda dziewczyna ma ogromną wyobraźnię, dlatego wspólnie ze swoją mamą wymyślają fantastyczny park rozrywki o nazwie Kraina cudów. Z czasem starsza kobieta zapada na chorobę, a June niszczy plany miasteczka. Nie wie jednak, że wkrótce na swojej drodze spotka prawdziwych mieszkańców parku, którzy poproszą ją o przywrócenie go do dawnej świetności. „Kraina cudów” to historia o nadchodzącym dorastaniu, sile (ale i zagrożeniach) mocnej wyobraźni, a także wartość ekologii.

Pokemon: Detektyw Pikachu - Multikino, Cinema City, Helios

Mimo ponad dwudziestu lat na karku Pokemony wciąż cieszą się olbrzymią popularnością. „Pokemon: Detektyw Pikachu” nie jest jednak typowym filmem o posiadających rozmaite moce zwierzakach. To komedia połączona z opowieścią detektywistyczną tocząca się w realnym świecie, gdzie Pokemony są prawdziwe. W rolach głównych wystąpili Justice Smith oraz Ryan Reynolds w roli mówiącego ludzkim głosem Pikachu. Film jest dostępny w kinach w wersjach z dubbingiem i napisami.

Panda i banda - Multikino, Cinema City, Helios

„Panda i banda” to rosyjska animacja, co już w jakimś stopniu odróżnia ją od w większości amerykańskich produkcji na tej liście. Bajka skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych widzów i opowiada o niedźwiedziu Krzyśku, który niespodziewanie dostaje zaskakującą przesyłkę od bociana. Przez pomyłkę w jego ręce wpada mała panda. Teraz miś musi w towarzystwie przyjaciół udać się w daleką podróż na drugi koniec kontynentu, żeby oddać ją w ręce prawowitych rodziców.

Praziomek - niektóre placówki sieci Multikino i Cinema City

REKLAMA

„Praziomek” zadebiutował w polskich kinach w kwietniu, dlatego obecnie jest dostępny jedynie w niektórych placówkach największych sieci multipleksów. Wielbiciele dzieł studia Laika (autorzy m.in. „ParaNormana” oraz „Kubo i dwie struny”) będą jednak gdzieniegdzie mogli wybrać się ze swoimi dziećmi również na „Praziomka”. Produkcja opowiada o słynnym podróżniku sir Lionelu Froście, który spotyka na swojej drodze przyjacielską Wielką Stopę. Stwór prosi go o pomoc w odnalezieniu drugiego przedstawiciela jego niemal wymarłego gatunku o imieniu Yieti. Czy wspólna przygoda doprowadzi ich na ślad innych legendarnych istot?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA