REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ten zwiastun odkrywa większość kart. Dziewczyna w sieci pająka

Choć Lisbeth Salander może znać wiele sztuczek technicznych, to trudno jej znaleźć sposób na ucieczkę od przeszłości. A ta wróci do niej z całą mocą, ściągając na głowę hakerki mnóstwo niebezpieczeństw. W sieci pojawił się zwiastun filmu Dziewczyna w sieci pająka.

17.09.2018
20:31
Dziewczyna w sieci pająka zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Ta bohaterka dostała już w kość, ale to bynajmniej nie koniec jej problemów. Po rozpracowaniu tajemnicy rodu Vangerów Lisbeth musi zmierzyć się z sekretem własnej rodziny. W jej życiu pojawi się bowiem dawno niewidziana siostra. Co więcej, będzie musiała stanąć naprzeciw niej, bo samej Salander grozi niebezpieczeństwo.

Tak w skrócie wygląda fabuła filmu Dziewczyna w sieci pająka.

Dla tych, którzy czytali książkę Davida Lagercrantza, nie jest to żadne zaskoczenie. Jednak dla osób niezaznajomionych z serią Millennium i jej kontynuacjami, może się to wydawać nieco dziwne. Sony Pictures wypuszcza zwiastun filmu i odkrywa praktycznie wszystkie karty. Widzimy zawiązanie akcji, najważniejszych bohaterów (pojawiają się także Blomkvist i Neeham) oraz antagonistkę.

Dostajemy także próbkę klimatu filmu, i to też całkiem niemałą. Poza twarzą Lisbeth niewiele się zmieniła; nie wydaje się mistrzynią społecznych rytuałów, choć nie można odmówić jej pewnej empatii. Bohaterka pomaga kobietom skrzywdzonym przez mężczyzn, często samemu przy tym krzywdząc. Oczywiście nie porzuciła także hakerstwa, które wciąż jest jej głównym źródłem dochodów i kłopotów.

Dziewczyna w sieci pająka zwiastun class="wp-image-202393"
Źródło: https://www.empireonline.com/movies/news/girl-spider-web-trailer-introduces-claire-foy-lisbeth-salander/

Dziewczyna w sieci pająka – obsada

REKLAMA

Choć film jest kontynuacją Dziewczyny z tatuażem, a akcja dzieje się kilka lat po wydarzeniach z tamtej produkcji, to teraz na ekranie zobaczymy zupełnie innych aktorów. Rolę Lisbeth po Rooney Marze przejęła Claire Foy (The Crown). W Blomkvista, granego wcześniej przez Daniela Craiga, wciela się Sverrir Gudnason (Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem). Oprócz nich w obsadzie znaleźli się także LaKeith Stanfield (Atlanta), Sylvia Hoeks (Blade Runner 2049) czy Stephen Merchant (Logan: Wolverine). Reżyserem projektu jest Fede Alvarez (Nie oddychaj).

Premiera Dziewczyny w sieci pająka jest zaplanowana na 26 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA