REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Audiobooki

Wykup abonament na e-booki i audiobooki w Empiku. Nowa oferta na początek roku szkolnego

Empik wystartował z nową ofertą na audiobooki i e-booki w abonamencie. Celuje przede wszystkim w uczniów, którzy właśnie wracają do szkoły i będą szukać lektur w wersji cyfrowej.

27.08.2018
21:01
empikgo e-book audiobook android iphone abonament na e-booki
REKLAMA
REKLAMA

E-booki w abonamencie od Empiku za niecałe 10 zł miesięcznie to nowa oferta od sieci sklepów, która chce tym ruchem zachęcić do korzystania ze swojej aplikacji EmpikGO na smartfony i tablety. Wygląda na to, że nieprzypadkowo usługa startuje pod koniec wakacji. Spodoba się w końcu głównie uczniom.

Empik i abonament na e-booki i audiobooki - szczegóły oferty.

E-booki i audiobooki w abonamencie to tak naprawdę nic nowego, w tym na polskim rynku. Od lat w oparciu o ten model biznesowy funkcjonują takie serwisy jak Legimi czy Storytel. Empik postanowił jednak powalczyć z okopanym na rynku konkurentem i wprowadza abonament w swojej aplikacji.

Jak na razie ruszył pilotażowy program z jednym planem, chociaż ich liczba może się w przyszłości powiększyć. Abonament dostępny dziś pozwala użytkownikom w ramach zryczałtowanej opłaty w wysokości 9,99 zł miesięcznie czytać dowolne książki spośród 400 tytułów w bibliotece.

E-booki i audiobooki w abonamencie w EmpikGO to przede wszystkim lektury.

400 tytułów za 10 zł miesięcznie może robić wrażenie, ale tylko w próżni. Oferta konkurencyjnego Legimi jest dużo bogatsza, a w dodatku w przypadku Empiku w zbiorach znajduje się 200 lektur szkolnych, a pozostałe tytuły to przede wszystkim materiały dodatkowe takie jak opracowania. Empik nie oferuje w dodatku wszystkich szkolnych lektur.

Nie jest to jednak do końca wina Empiku. Niektóre z książek nadal nie mają wersji cyfrowej, więc uczniowie i tak będą skazani na papierowe książki. Warto też pamiętać, że wiele lektur można zdobyć w wersji cyfrowej bez opłat. Wystarczy udać się na stronę np. WolneLektury.pl, pobrać plik z książką i otworzyć na smartfonie w dowolnej aplikacji do czytania e-booków.

Abonament na e-booki i audiobooki od Empiku ma jeszcze jedną poważną wadę.

REKLAMA

Największym problemem jest to, że usługa od Empiku nie jest dostępna na czytnikach. Można próbować zainstalować ręcznie aplikację EmpikGO na czytniku z Androidem, ale w takiej sytuacji nikt nie zagwarantuje jednak poprawnego i bezproblemowego działania.

Czytanie opasłych tomów z ekranu telefonu lub tabletu nie jest ani wygodne, ani przyjemne. Legimi dostępne na InkBookach wygrywa w przedbiegach. Nawet jeśli w EmpikGO pojawią się inne plany abonamentowe, to póki nie pojawi się partner sprzętowy, póty będzie to ciekawostka, a nie faktycznie użyteczna usługa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA