REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ogromny cios dla świata muzyki. Eddie Van Halen przegrał walkę z rakiem w wieku 65 lat

Dotarła do nas właśnie smutna wiadomość. Eddie Van Halen, czyli gitarzysta i współzałożyciel zespołu Van Halen, odszedł w wieku 65 lat. Muzyka pokonał rak.

06.10.2020
22:20
https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_2887234e-384a-4873-8bc5-405211db13a2/splay/2020/10/van-halen.jpg
REKLAMA
REKLAMA

Dotarły do nas właśnie wieści, że odszedł właśni Eddie Van Halen. Muzyk, którego mój redakcyjny kolega Przemek Dobrzyński umieścił w swoim spisie 10 najlepszych wirtuozów i wymiataczy gitarowych w historii, na świat przyszedł 26 stycznia 1955 r. w Nijmegen. W chwili śmierci miał 65 lat.

Eddie Van Halen zmarł na raka

Informację o odejściu muzyka, który był współzałożycielem zespołu Van Halen, podał serwis TMZ.com. Gitarzysta już od dekady czasu walczył z rakiem krtani i w wyniku choroby zmarł dzisiaj w szpitalu Świętego Jana w Santa Monica.

W ostatnich 72 godzinach życia stan Eddiego Van Halena znacznie się pogorszył, a rak miał przerzuty na mózg oraz inne organy. W ostatnich chwilach towarzyszyli mu żona Janie, syn Wolfgang i brat Alex, grający z nim razem w kapeli na perkusji.

Nic nie wskazuje na to, by ze śmiercią gitarzysty Eddiego Van Halena miał cokolwiek wspólnego koronawirus SARS-CoV-2 wywołujący chorobę Covid-19.

Przed śmiercią Eddie Van Halen żywił przekonanie, iż raka nabawił się ze względu na swój nawyk trzymania w ustach metalowej kostki od gitary. Eksperci w to jednak powątpiewają — tym bardziej że przez lata gitarzysta był palaczem.

W ostatnich latach życia, pomimo postępującej choroby, Eddie Van Halen towarzyszył swojemu synowi Wolfgangowi, który w 2006 r. został gitarzystą zespołu Van Halen, na koncertach i w salach prób. Śledził jego karierę aż do samego końca.

Historia zespołu Van Halen sięga przy tym początku lat 70. ubiegłego wieku.

REKLAMA

Eddie z Aleksem założyli swój zespół w Pasadenie wraz z Markiem Stone’em, a od 1974 r. braciom towarzyszyli Michael Anthony na basie i David Lee Roth na wokalu. Ich pierwszy album „Van Halen” wydany został w 1978 r. i mężczyźni z miejsca trafili na listy przebojów.

Do hitów zespołu zaliczają się takie utwory jak „Jump”, „Runnin’ with the Devil” i „Unchained” i to między innymi dzięki nim Van Halen zdobył rozgłos. Eddie z kolei zyskał sławę za sprawą solówki do kawałka Michaela Jacksona o tytule „Beat It”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA