REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

8. sezon „Gry o tron” może nas zwalić z nóg. Twórcy zachwalają wyjątkowe efekty specjalne

Lód w Polsce powoli zaczyna topnieć, ale w Westeros zima rozgości się dopiero w kwietniu. A duet twórczy stojący za sukcesem serialu „Gra o tron” właśnie opowiedział trochę o tym, jakie efekty specjalne nas zachwycą w 8. sezonie.

05.02.2019
21:32
efekty specjalne gra o tron
REKLAMA
REKLAMA

Czasy lepienia modeli i makiet służących za plany zdjęciowe rodem z początków „Gwiezdnych wojen” już przeminęły. Ich miejsce przejęli artyści kreujący komputerowe efekty specjalne. Branża ta stała się na tyle istotna, że trudno sobie obecnie bez niej wyobrazić wiele kultowych produkcji. A wśród nich także i serial „Gra o tron”.

W ostatniej rozmowie z The Hollywood Reporter Dan Weiss i David Benioff przyznali, że artyści pracujący na planie megahitu HBO przyczynili się do jednych z najbardziej pamiętnych scen w serialu.

Efekty specjalne w 8. sezonie „Gry o tron” odegrają jeszcze większą niż do tej pory rolę.

Do premiery finałowego sezonu opowieści o Westeros zostało trochę ponad dwa miesiące. Nie dziwne więc, że rozmowa z twórcami w końcu zeszła na znajomy tor. A mianowicie czego my, jako widzowie, możemy się spodziewać w kwietniu. W końcu wokół 8. sezonu „Gry o tron” urosło już tyle niedopowiedzeń i tajemnic, że możemy mówić o swego rodzaju fenomenie przedpremierowym. We wspomnianym wywiadzie twórcy serialu, Benioff i Weiss, niestety nie podzielili się zbyt wieloma szczegółami. Zapowiedzieli jednak, że:

Pod względem zakresu prac, jest wiele materiału w tym sezonie, który przewyższa sekwencję „Bitwy bękartów” wyreżyserowaną przez Miguela Sapochnika. I mówimy o tym bez cienia złośliwości, ponieważ większość z [obecnie przygotowywanego] materiału wyszła również spod reżyserskiego oka Miguela Sapochnika.

Jeśli więc po „Bitwie bękartów” chodziliście oniemiali z wrażenia przez kilka godzin czy dni, to według duetu twórczego, musicie już teraz przyjąć, że 8. sezon wprost zwali was z nóg.

REKLAMA

8. sezon serialu „Gra o tron” oraz jego efekty wizualne zobaczycie już 15 kwietnia.

Tymczasem warto przypomnieć sobie „Bitwę bękartów” albo od razu i wszystkie siedem sezonów serialu dostępnych na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA