REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Gwiazda "Egzorcysty" ma wrócić na ekran w sequelu. Linda Blair grała opętaną

Jesienią w kinach zadebiutuje sequel kultowego filmu "Egzorcysta" z 1973 roku. Wiadomo już, że na ekran powróci jedna z gwiazd oryginalnej obsady - Ellen Burstyn, która zagrała matkę opętanej córki. Prawdopodobnie obok niej zobaczymy również Lindę Blair, odtwórczynię roli Regan MacNeil, która w trakcie kręcenia scen do filmu miała 14 lat. Autorem scenariusza jest William Peter Blatty, czyli scenarzysta oryginalnego "Egzorcysty".

24.03.2023
12:07
Gwiazda "Egzorcysty" ma wrócić na ekran w sequelu. Linda Blair grała opętaną
REKLAMA

"Egzorcysta" z 1973 roku w reżyserii Williama Friedkina opowiada historię aktorki Chris MacNeil samotnie wychowującej swoją dwunastoletnią córkę Regan. Kiedy Chris zauważa u córki niepokojące zachowania, szuka pomocy u lekarza, jednak sytuacja pogarsza się z dnia na dzień, a w domu zaczynają dziać się paranormalne rzeczy. W przerażający sposób zmienia się także sama Regan, która finalnie musi zostać poddana działaniom egzorcysty. W 1974 roku "Egzorcysta" otrzymał 10 nominacji do Oscara, a ostatecznie wygrał 2 statuetki - za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za muzykę i dźwięk.

REKLAMA

Ellen Burstyn, która wcieliła się w rolę Chris MacNeil, powróci na wielki ekran przy okazji najnowszego sequelu "Egzorcysty", a jak dowiedział się serwis Above the Line, najprawdopodobniej w filmie pojawi się także główna bohaterka Linda Blair, która wystąpiła w roli Regan MacNeil.

Linda Blair pojawi się w nowym filmie "Egzorcysta"

Od pewnego czasu wiadomo było, że na ekran powróci Ellen Burstyn. Gdy jednak na planie pojawiła się także Linda Blair, zaczęto snuć domysły, jakoby i ona miała powrócić do swojej kultowej roli sprzed lat, zarówno w "Egzorcyście", jak i produkcji "Egzorcysta II: Heretyk".

Linda Blair była doradczynią przy nadchodzącym filmie "Egzorcysta"

- zdradził rzecznik Blumhouse, amerykańskiej firmy produkcyjnej.

Above the Line dodaje, że aktorka jedynie kilka razy pojawiła się na planie filmowym, co może oznaczać, że nie pojawi się w filmie zbyt często. Mimo to jej widok na ekranie w kultowej serii po niemal 50 latach jeszcze bardziej przyciągnąłby widzów do kin.

REKLAMA

W obsadzie znaleźli się także Leslie Odom Jr. ("Glass Onion: Film z serii Na noże"), Ann Dowd ("Opowieść podręcznej"), Lidya Jewett ("Czarna Pantera"), Jennifer Nettles ("Harriet"), Olivia Marcum, Raphael Sbarge ("Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera") i Okwui Okpokwasili.

Produkcja filmu zakończyła się na początku marca, a w kinach zadebiutuje 13 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA