REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ekipa zarobiła ponad 2 mln zł z przedsprzedaży nowej płyty. Kiedy początek trasy koncertowej?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Ekipa wie jak robić dobre interesy. Po olbrzymim sukcesie lodów przyszedł czas na dalsze rozwijanie muzycznej części biznesu youtuberów. Wiemy, jak dobrze w przedsprzedaży rozeszła się płyta „Ekipa – Sezon 3” i kiedy ruszy raperska trasa koncertowa.

29.06.2021
11:36
ekipa trasa koncertowa friz
REKLAMA

Ekipa Friza to najpopularniejsza grupa youtuberów ostatnich kilku lat. Właściwie wszystkie ich przedsięwzięcia wzbudzają olbrzymie zainteresowanie (głównie młodej) internetowej widowni. Nieważne czy chodzi o limitowane lody Koral Ekipa, czy nowy teledysk wypełniony po brzegi znaną marką piwa niczym reklamowy klip. Szczegóły nie mają wielkiego znaczenia, użytkownicy YouTube'a tak czy inaczej uwielbiają działania Karola „Friza” Wiśniewskiego i jego towarzyszy. Pokazują to zresztą opublikowane przez Ekipa Holding dane dotyczące przedsprzedaży „Ekipa – Sezon 3”.

Jak podaje portal Wirtualne Media, dostępny od kilku dni raperski album w ramach samej przedsprzedaży zarobił na siebie 2,2 mln zł netto. Na ten wynik nałożyły się sprzedaż fizyczna (1,42 mln zł), reklamy przy teledyskach na YouTubie (351 tys. zł), wypływy od sponsorów w wysokości 265 tys. zł oraz odtworzenia na Spotify o łącznej wartości 161 tys. zł. Podobne osiągnięcia nie dziwią, gdy zdamy sobie sprawę jak często wyświetlano i odtwarzano kawałki z „Ekipa – Sezon 3” na obu platformach. Pierwszy singiel „3KIPA” osiągnął 66 mln wyświetleń na YouTubie i ponad 10 mln na Spotify, a odtworzenia kolejnych teledysków również szły w miliony.

REKLAMA

Ekipa wkrótce ruszy w trasę koncertową. W planach na lato są też kolejne wideoklipy.

REKLAMA

Według Ekipa Holding pierwsze raperskie koncerty popularnej grupy odbędą się w sierpniu 2021 roku. Bilety na pierwszy z nich dołączono do płyty w trakcie przedsprzedaży. Więcej szczegółów na ten temat poznamy zapewne wkrótce. Firma w swoim komunikacie ujawniła też, że nie nadszedł jeszcze koniec teledysków z „Ekipa – Sezon 3”. Bo w trakcie rozpoczętego przed kilkoma dniami lata do sieci mają trafić kolejne trzy. W tym jeden całkowicie animowany, co jest zresztą popularnym ostatnio trendem (patrz: single z nowej płyty Darii Zawiałow).

Nowy album „Ekipa – Sezon 3” liczy łącznie 13 piosenek (plus trzy dodatkowe w wersji Deluxe).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA