REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

El Camino: Film „Breaking Bad” ze zwiastunem i datą premiery. Wszystko, co wiemy o produkcji

Netflix działa niezwykle szybko. W piątek pojawiły się plotki na temat tego, że film osadzony w świecie „Breaking Bad” został już nakręcony. Następnie potwierdzono te informacje, pokazano zwiastun, plakat i zdradzono datę premiery.

26.08.2019
9:38
El Camino: A Breaking Bad Movie
REKLAMA
REKLAMA

Film powstawał w tajemnicy, pod roboczym tytułem: „Greenbrier”. Za kamerą stanął Vince Gilligan, twórca serialu „Breaking Bad” oraz jego prequela „Better Call Saul”. Przed kamerą Aaron Paul, który w oryginalnym serialu wcielał się w postać Jessego Pinkmana. Film odpowie na pytanie, co przydarzyło się bohaterowi po dramatycznym finale serialu.

El Camino: Film „Breaking Bad” trafi na platformę Netflix już 11 października tego roku.

Wedle oficjalnego opisu:

Po dramatycznej ucieczce z niewoli, Jesse musi poradzić sobie z błędami swojej przeszłości, aby móc stworzyć lepszą przyszłość.

Amerykański portal CNET zauważył też, że przez kilka godzin na stronie Netfliksa pojawiła się podstrona poświęcona produkcji. Od tego czasu zniknęła, ale „Internet nie zapomina”, jak to mawiają, dlatego wiemy, że podany tam opis był nieco bardziej dramatyczny:

Zbieg Jessie Pinkman ucieka od swoich oprawców, prawa oraz własnej przeszłości.

Tytuł filmu: „El Camino” odnosi się bezpośrednio do samego końca serialu. W ostatniej scenie w końcu oglądaliśmy Jessiego, który odjeżdżał w stronę pustyni w Chevrolecie El Camino. Teraz dowiemy się dokąd zmierzał.

Paul, w niedawnej rozmowie z New York Timesem zdradził, że nawet nie zdawał sobie sprawy, że nowy materiał jest rozdziałem historii „Breaking Bad”, którego potrzebował. Aktor chwalił też scenariusz Gilligana mówiąc, że po skończeniu lektury zaniemówił na dobrą minutę. Przypomniał też, że gdy reżyser zadzwonił do niego po raz pierwszy, aby porozmawiać o projekcie:

Powiedziałem Vince’owi, że podążyłbym za nim w ogień.

To nie pierwszy raz, gdy Netflix ogłasza swój nowy projekt z niewielkim wyprzedzeniem. W annałach historii popkultury już zapisała się sytuacja z lutego zeszłego roku, gdy podczas finału SuperBowl wyemitowano reklamę filmu „The Cloverfield Paradox”, trzeciej części „Cloverfield”, ogłaszając, że film będzie dostępny na platformie zaraz po meczu.

REKLAMA

„El Camino: A Breaking Bad Movie” trafi na platformę Netflix już 11 października.

W nieco późniejszym terminie ma trafić też na antenę AMC, czyli stacji emitującej oryginalne odcinki serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA