REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Żona „El Chapo” aresztowana za udział w handlu narkotykami. Historia z serialu Netflixa domyka się na naszych oczach

Amerykańskie organy ścigania pochwaliły się sukcesem: udało im się ująć Emmę Coronel Aispuro, czyli żonę barona narkotykowego o pseudonimie „El Chapo”, któremu Netflix poświęcił jeden z swoich seriali.

23.02.2021
12:00
Żona El Chapo w areszcie. Historia z serialu kończy się na naszych oczach
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy platformy Netflix najwyraźniej polubili opowieści romantyzujące życie i dokonania baronów narkotykowych z Ameryki Południowej. Po ogromnym sukcesie „Narcos” opowiadającego o polowaniu na Pablo Escobara i kartel z Kali do oferty serwisu trafił zarówno spin-off w postaci „Narcos: Meksyk” oraz serial „El Chapo” poświęcony życiu czołowego przywódcy kartelu Sinaloa.

Warto przy tym zaznaczyć, że serial fabularny inspirowany życiem Joaquina „El Chapo” Guzmana nie jest dokumentem. Pojawiają się w nim bohaterowie, którzy tylko luźno bazują na prawdziwych osobach. Jedną z takich postaci jest żona El Chapo, a Emmę Coronel Aispuro w produkcji Netfliksa przygotowanej we współpracy z Univision, zastąpiła Elba Coronado, w którą wciela się Laura Osma.

Prawdziwa żona El Chapo, czyli Emma Coronel Aispuro, trafiła właśnie do aresztu

W serialu fikcyjna żona „El Chapo” nie odgrywała kluczowej roli, a portretująca ją aktorka wystąpiła w zaledwie 17 z 34 odcinków. W tym prawdziwym świecie 31-latka o podwójnym obywatelstwie (amerykańskim oraz meksykańskim), którą zatrzymano teraz na lotnisku Dulles w pobliżu Waszyngtonu DC, mogła mieć jednak znacznie więcej do gadania w kwestii „interesów” swojego męża.

Jak podaje amerykańskie Ministerstwo Sprawiedliwości, kobieta związana małżeństwem z El Chapo od 2007 r. brała czynny udział w przemycie narkotyków takich jak heroina, kokaina, marihuana i metamfetamina z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Z dokumentów sądowych wynika, że była świadoma dostaw środków odurzających i tego, że to one były źródłem pieniędzy, które nadzorowała.

Filmy i seriale o El Chapo

„El Chapo” obecnie przebywa w więzieniu po tym, jak został w 2019 r. skazany przez amerykański sąd, który postawił mu 10 zarzutów dotyczących jego działalności przestępczej związanej z przemytem narkotyków. Nie otrzymał też możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe, a po zasądzeniu kary przepadł jego majątek w wysokości 12,6 mld dol.

Otwartym pozostaje pytanie, czy wątek schwytania żony El Chapo zostanie przestawiony na ekranie w ramach kontynuacji serialu Netfliksa lub jakiejś innej aktorskiej adaptacji tej historii. W przeszłości pojawiło się w końcu już bardzo wiele filmów i seriali poświęconych burzliwemu życiu tego narkotykowego bossa, który już kilkukrotnie uciekał z więzienia.

Oprócz netfliksowego „El Chapo”, gdzie w tytułową postać wcielił się Marco de la O, historię tego bandyty opowiedziano w dokumencie Netfliksa o tytule „Baroni narkotykowi” oraz w bazującym na wspomnieniach aktorki Kate del Castillo serialu „Dzień w którym spotkałam El Chapo”. Joaquina Guzmana był też bohaterem drugoplanowym w „Narcos: Meksyk”, gdzie zagrał go Alejandro Edda.

W tym kontekście warto wymienić też takie produkcje jak film „El Chapo i ucieczka stulecia” („Chapo: El Escape del Siglo”) z 2016 r. oraz luźno inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami serię „Capo: El Amo del Tunel”. Do tego dochodzi wydany w 2015 r. dokument „El Chapo: CEO of Crime” oraz odcinek serialu dokumentalnego „Frontline” o tytule „Drug Lord: The Legend of Shorty”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA