REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ellen Page to teraz Elliot Page. Aktor znany z „Juno” i „The Umbrella Academy” poinformował o tym na Instagramie

Gwiazda filmu „Juno” oraz serialu „The Umbrella Academy” oznajmiła, że jest osobą transeksualną, a konkretniej — niebinarną. Elliot Page, znany do tej pory jako Ellen Page, zdecydował się na coming-out na Instagramie.

01.12.2020
20:20
ellen page elliot trans transgender lgbt
REKLAMA
REKLAMA

Elliot Page zdecydował się na drugi coming-out w swojej karierze. Sześć lat temu podczas konferencji Time to Thrive w Las Vegas, jeszcze jako Ellen Page, przyznał otwarcie, że jest częścią społeczności LBGT. Identyfikował się wtedy jako homoseksualna kobieta, a dwa lata temu poślubił tancerkę Emmę Portner. Teraz z kolei dowiedzieliśmy się, że obecnie określa siebie mianem niebinarnego transseksualisty.

Informacja o tym, że aktor znany do tej pory jako Ellen Page zaczyna posługiwać się nowym imieniem oraz nowymi zaimkami („he/they”, czyli „on/oni”), pojawiła się m.in. na jego oficjalnym koncie w serwisie społecznościowym Instagram. To właśnie tam Elliot, który nie identyfikuje się ze swoją płcią biologiczną, sam siebie określił mianem osoby trans.

Ellen Page to teraz Elliot Page — to już oficjalne

Wieści o zmianie imienia aktora z Ellen na Elliota nie są plotkami, tylko oficjalną informacją pochodząca z jego serwisów społecznościowych. W poście zwraca się do swoich followersów mianem „przyjaciele” i już w pierwszym zdaniu wyjaśnia, że jest trans, jakich zaimków używa oraz jakie jest jego nowe imię. Przyznaje też, że jest szczęściarzem, iż może to napisać — czyli w tym miejscu w życiu, w którym może to przyznać.

Elliot wyraził też wdzięczność wobec swoich bliskich, którzy pomogli mu w tej „podróży” i radość z tego, że „wreszcie” może czuć się tak naprawdę „autentycznym sobą”. Na koniec podziękował też członkom społeczności Trans za ich odwagę i szczodrość, a także stałą pracę nad tym, by uczynić nasz świat nieco bardziej „inkluzywnym i współczującym”. Page zapowiedział przy tym, że sam w tych dążeniach będzie udzielał innym wsparcia.

REKLAMA

Zanim informacja o tranzycji Elliota Page’a trafiła do sieci, aktor zdążył wystąpić w licznych produkcjach filmowych, serialach i nie tylko. W przeszłości wcielał się zarówno w Kitty Pryde w filmach z serii „X-Men”, tytułową jak i bohaterkę w „Juno”. Ostatnio mogliśmy podziwiać go w roli Vanyi w „The Umbrella Academy”, a nieco wcześniej użyczył twarzy i głosu Jodie Holmes w grze wideo „Beyond: Two Souls”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA