REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Elvis żyje! Świętuj jego 80. urodziny!

Gdyby Elvis Presley żył, kończyłby dziś 80 lat. Ten urodzony w 1935 roku, w Stanach Zjednoczonych amerykański piosenkarz i aktor żył zaledwie 42 lata. W 1977 roku zmarł na zawał serca, który był najprawdopodobniej efektem zażywania narkotyków, od których był uzależniony. Choć od jego śmierci upłynęło blisko 40 lat fani wciąż wierzą, że Król jest obecny wśród nas. Podobno po swoim własnym pogrzebie miał być wielokrotnie widywany. Istnieje teoria mówiąca o tym, że artysta sam upozorował swoją śmierć, po czym zaszył się gdzieś z dala od fanów.

08.01.2015
13:01
Elvis żyje! Świętuj jego 80. urodziny!
REKLAMA
REKLAMA

W trakcie swojej trwającej ponad 20 lat kariery sprzedał na całym świecie ponad 600 milionów albumów. Jego utwory, charakterystyczna maniera w głosie, fryzura oraz taneczny krok są cały czas rozpoznawalne i cieszą się niemałą popularnością. Elvis, Król Rock&Rolla dorobił się wielu naśladowców, który jako jego sobowtóry sami dają występy. Jego kariera i życie prywatne było burzliwe, ale i pełne sukcesów. Stał się ikoną, która choć prawdopodobnie nie stąpa już po Ziemi, nigdy tak naprawdę nie umrze.

Z okazji 80. urodzin Elvisa Presleya Spotify uruchomiło aplikację, The Elvis Influence, dzięki której możemy dowiedzieć się, jaki wpływ na innych artystów miał ciągle żywy Król. Wpisując do aplikacji nazwę danego twórcy, prześledzimy, czy muzyka Elvisa wpłynęła nań bezpośrednio czy poprzez innych artystów. Spotify przygotowało także audiografikę, Elvizualizacja, przedstawiającą mapę oddziaływania Presley’a na innych muzyków.

REKLAMA

Spotify na grupie ponad 50 milionów użytkowników serwisu sprawdziło także, jakie kawałki Elvisa są najpopularniejsze oraz w których krajach ma on największą grupę fanów. Jak się okazuje najpopularniejszymi utworami Króla Rock&Rolla są: Suspicious Minds, Jailhouse Rock oraz In the Ghetto. Nieco inaczej wygląda to w naszym kraju, gdzie na podium znalazły się: A Little Less Conversation - JXL Radio Edit Remix, Jailhouse Rock oraz Can’t Help falling in Love. Natomiast najwięcej fanów Króla znajduje się w Chile, Brazylii, Argentynie, Holandii oraz na Islandii.

Jeśli chcecie się przekonać, czy rzeczywiście Elvis jest nadal żywy, możecie obejrzeć krótki dokument, poświęcony teorii spiskowej na temat jego śmierci. Czy Król postanowił spędzić resztę życia z dala od sławy i rozwrzeszczanych fanek? Brzmi to irracjonalnie, ale przez wiele lat wciąż pojawiały się dowody na to, że Presley jest wśród żywych.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA