REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Polimaty w żeńskiej wersji? Tak! Emce kwadrat chce się oglądać!

Tak, w końcu znalazłam coś dla siebie! Po poszukiwaniach połączonych z narzekaniem, że na YouTubie trudno znaleźć interesujący kanał prowadzony przez kobietę, w końcu trafiłam na coś ciekawego. Program edukacyjny Emce kwadrat podsunął mi znajomy, twierdząc, że oto, proszę, jest kobieta na YouTube, która mówi z sensem i miło się na nią patrzy. Po nieudanym eksperymencie z Sercem w rozterce, show sygnowanym przez Gonciarza, Emce kwadrat był niczym miód na moje serce.

12.11.2014
17:52
Polimaty w żeńskiej wersji? Tak! Emce kwadrat chce się oglądać!
REKLAMA

Formuła programu jest prosta. Prowadząca,  Huyen, odpowiada na najbardziej intrygujące, zagadkowe pytania związane z nauką. Z jej programu dowiemy się, na przykład czym jest efekt motyla, czy można chodzić po płynach, dlaczego nie powinniśmy spać 8 godzin dziennie czy jak działają hera, koka, hasz i LSD.

REKLAMA

Wszystko to podane jest w przejrzysty sposób z elementami humorystycznymi. Filmiki trwają od około 3 do 6 minut i jest to optymalny czas, by widza sobą zainteresować, ale nie znudzić. Wiedza, którą przekazuje Huyen jest bardzo skondensowana i łatwa do przyswojenia. Kolejne odcinki Emce kwadrat to takie pigułki popularno-naukowe, które połykamy z uśmiechem na ustach.

Program przyjemnie ogląda się nie tylko dlatego, że sam w sobie jest rzeczywiście ciekawy poszerza naszą wiedzę o interesujące ciekawostki, ale tez ze względu na samą prowadzącą. Huyen zaraża pozytywną energią i opowiada tak, że chce jej się słuchać.

Emce kwadrat to miła odmiana i odskocznia od tzw. śmiesznych filmików w Internecie. Tutaj też jest fajnie i na luzie, ale ponadto możemy czegoś się dowiedzieć. Jeśli by porównać Emce kwadrat do jednego z najpopularniejszych edukacyjnych kanałów na YouTube, Polimatów prowadzonych przez Radka Kotarskiego, to trzeba przyznać, że program Huyen jest wersją zdecydowanie lżejszą. Same odcinki są o wiele krótsze, a i podejmowane tematy łatwiejsze, nie wymagające tak wielkiego przygotowania. Niemniej nie oznacza to, że całość wypada gorzej. Jest po prostu nieco inna, choć nie sposób nie zauważyć bliskości formatu, pewnego stylu przekazywania wiedzy.

REKLAMA

Jeśli chodzi o samo wykonanie Emce kwadrat wypada profesjonalnie. Jasne, w niektórych odcinkach widać leciutkie niedoróbki, ale tak jak w przypadku każdego kanału na YouTube - im dalej, tym lepiej i ostatni odcinek poświęcony narkotykom i ich działaniu rzeczywiście wypada jako najbardziej dopracowany.

Szczerze mogę wam polecić subskrybowanie Emce kwadrat. To program, który od razu znajduje się na mojej liście kanałów wartych oglądania. Wiara w żeńską stronę YouTuba powoli wraca. Jest dobrze!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA