REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Eminem to prawdziwa fabryka przebojów. Pokonał nawet Beatlesów

Nawet najbardziej sceptyczni krytycy mogą już mówić o Eminemie jako o prawdziwym popkulturowym fenomenie. Raper po premierze swojej nowej płyty stał się artystą odpowiedzialnym za największą liczbę przebojów na rynku amerykańskim.

11.09.2018
17:27
Eminem listy przebojów
REKLAMA
REKLAMA

Wydawać by się mogło, że fenomen Beatlemanii jest absolutnie nie do pobicia w historii muzyki popularnej. Tymczasem jeden mocno wkurzony raper okazał się jeszcze większą legendą. Przynajmniej jeśli za stosowną do oceny miarę uznamy listy przebojów.

Mowa tu o liście Hot 100 magazynu Billboard. Lista ta jest tworzona na bazie słuchalności radiowej, wyników cyfrowej sprzedaży piosenek oraz odtworzeń w usługach muzycznych. Jedynym zespołem w historii, którego utwory zajęły w całości TOP 5 listy, jest The Beatles. Ponadto to właśnie The Beatles najczęściej gościli na szczycie listy Hot 100. Łącznie 20 ich singli uplasowało się na pierwszym miejscu zestawienia.

Z godnych odnotowania wydarzeń na tej liście warto wspomnieć o piosence I’m Yours od Jasona Mraza, który gościł na niej rekordowe 76 tygodni. Z kolei Michael Jackson był pierwszym artystą, któremu udało się umieścić 5 singli pochodzących z jednego albumu – było nim wydawnictwo Bad – na pierwszym miejscu listy.

Do największych gwiazd listy przebojów Billboard Hot 100 dołącza Eminem.

Na listę trafiło 11 numerów z jego najnowszej płyty Kamikaze, którą mieliśmy już przyjemność recenzować. To oznacza, że już 72 jego piosenki znalazły się w Hot 100. Dla porównania, The Beatles mieli na niej tylko 71 numerów.

Eminem nie jest jednak liderem w tej kategorii. Dokładnie tyle samo hitów wyprodukował raper Future, a są i od nich lepsi. Do rekordzistów należy obsada serialu Glee – w sumie 207 utworów w zestawieniu. Z kolei raper Drake może się pochwalić 187 utworami na tej prestiżowej liście.

Nie ma żadnej wątpliwości. Wokół Kamikaze od Eminema jest niemałe zamieszanie.

REKLAMA

To już dziewiąty raz, kiedy Eminem debiutuje na szczycie listy Billboard 200 – a więc tej prezentującej najpopularniejsze płyty na rynku amerykańskim. Kamikaze radzi sobie też świetnie nie tylko jako album, ale też i zbiór piosenek: utwory Lucky You i The Ringer znajdują się w pierwszej dziesiątce Hot 200, odpowiednio na szóstym i ósmym miejscu. Ostatni singiel Eminema, który cieszył się tak wysoką pozycją, to The Monster nagrany wspólnie z Rihanną.

Eminem jest także dopiero piątym artystą w historii zestawienia, który zadebiutował jednocześnie dwoma utworami w TOP 10 Hot 200. Wyprzedzili go w tym Drake, Ed Sheeran, J. Cole oraz Travis Scott.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA