REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

EmpikGO znalazł sposób na lektury szkolne. Dostęp do ponad 200 tytułów za 10 złotych miesięcznie

W aplikacji EmpikGO pojawił się pierwszy abonament. Za niecałą dychę miesięcznie można zyskać dostęp do niemal wszystkich lektur szkolnych. Do części z nich dołączone są także materiały dodatkowe.

12.09.2018
12:27
EmpikGO abonament na lektury szkolne
REKLAMA
REKLAMA

Lektury szkolne mogą być zmorą wielu uczniów. Nie chodzi jednak o samo czytanie książek, ale ich dostępność, zrozumienie czy zapamiętanie treści. Teraz z pomocą przychodzi aplikacja, która może rozwiązać tego typu problemy.

EmpikGO oferuje dostęp do lektur w cyfrowej formie.

W katalogu aplikacji znajdziemy ponad 200 tytułów, stanowiących przeszło 90% wszystkich lektur przerabianych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w liceach. Większość książek dostępna jest w formie e-booków oraz audiobooków. By z nich skorzystać, należy mieć wykupiony abonament w wysokości 9,99 zł miesięcznie. Dystrybutor jako miejsce jego zakupu wskazał stronę empik.com/abonament, choć na razie pod tym adresem nic nie ma. Abonament możecie jednak zakupić z poziomu aplikacji EmpikGO. Subskrypcję będzie można anulować w dowolnym momencie.

Interesujące nas utwory automatycznie trafiają do prywatnej biblioteki. Można z nich korzystać w każdej chwili, a do jednego konta przypisane mogą być dwa urządzenia. Ponadto oba będą ze sobą zsynchronizowane, więc jeśli przeczytamy 50 stron Przedwiośnia, to odtwarzanie audiobooka zostanie wznowione w tym właśnie miejscu. Przy korzystaniu z e-booków możliwe jest także zaznaczenie fragmentu tekstu, który zostanie przeniesiony do osobnej zakładki. Tam można sporządzić notatki do danego cytatu albo udostępnić go w mediach społecznościowych.

EmpikGO abonament na lektury szkolne class="wp-image-200884"

Ponadto do części tytułów dołączone są także materiały pomocnicze. Wśród nich znajdziemy pytania i odpowiedzi dotyczące lektury, a także podcasty Ale o co chodzi?, w których tłumaczona jest problematyka danego utworu. Pomoce edukacyjne opracowała Joanna Jaźwińska, magister filologii polskiej, a głosu w nagraniach użyczyła aktorka teatralna Marta Wągrocka.

REKLAMA

Wkrótce w EmpikGO mają pojawić się także abonamenty dla innych grup czytelników.

Podobna opcja dotycząca kryminałów, fantastyki czy literatury faktu brzmi naprawdę interesująco. Tym bardziej, że razem z subskrypcją szkolnych lektur pojawiła się nowa wersja EmpikGO, dostępnej na iOS i Androida. W przyszłości z usług aplikacji będą mogli korzystać także użytkownicy czytników e-booków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA