REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

"Endgame: Wezwanie" - książka, dzięki której możesz stać się bogatszy o 3 miliony dolarów

W skrytce w Caesars Palace w Las Vegas znajduje się 500 tys. dolarów w złotych monetach. By poznać szyfr umożliwiający jej otwarcie, wystarczy uważnie przeczytać powieść "Endgame: Wezwanie" i rozwiązać wszystkie umieszczone tam łamigłówki. Dołączacie do gry?

07.10.2014
16:15
„Endgame: Wezwanie” – książka, dzięki której możesz stać się bogatszy o 3 miliony dolarów
REKLAMA

"Endgame: Wezwanie" to pozornie zwykła książka kierowana do młodzieży. W rzeczywistości to jednak o wiele bardziej złożony projekt multimedialny, w którym fikcja przeplata się z rzeczywistością, a powieść stanowi jednocześnie grę, przeznaczoną dla milionów graczy. O co chodzi? Zacznijmy od fikcji.

REKLAMA
endgame wyzwanie

W Ziemię uderza seria meteorytów i tylko garstka jest świadoma tego, co to naprawdę oznacza. Dwanaście tajemniczych ludów, które przed tysiącami lat stworzyły i ukształtowały ludzkość, powróciło na naszą planetę. Ich powrót to znak, że rozpoczyna się gra, w której weźmie udział dwunastu ludzi - każdy z nich reprezentuje inną cechę: siłę, dobroć, okrucieństwo, lojalność, mądrość, głupotę, brzydotę, pożądanie, niegodziwość, kapryśność, piękno, wyrachowanie, lenistwo, entuzjazm, słabość. Każdy z nich był szkolony od dziecka w jednym celu. By zabijać. Gdy gra się zaczyna, muszą odnaleźć trzy klucze ukryte gdzieś na Ziemi. „Wezwanie”, pierwsza część trylogii "Endgame", opowiada o poszukiwaniach pierwszego z nich. Ale to nie tylko historia o początkowym etapie ich zmagań, to także zagadka dla czytelnika.

W książce zawarte są łamigłówki - odgadnięcie jednej prowadzi do kolejnej, i tak aż do tej ostatecznej, której rozwiązanie otworzy skrytkę z nagrodą w postaci 500 tysięcy dolarów. Część z nich znajduje w innych miejscach - w treści "Endgame: Wezwanie" umieszczone zostały wskazówki, które doń prowadzą. Mogą mieć one formę tekstową, wizualną, szyfru lub hiperłączy prowadzących do wyników wyszukiwania, grafik, filmów, współrzędnych, stron internetowych lub mediów społecznościowych.

A to dopiero początek.

Za znalezienie klucza w drugiej części "Endgame" nagrodą będzie milion dolarów, a w trzeciej - półtora miliona. Ogólnoświatowa premiera "Wezwania" odbywa się... dzisiaj, w kilkudziesięciu krajach jednocześnie. W tym także i w Polsce. Aby wziąć udział w grze wystarczy dostęp do książki i rejestracja na tej stronie internetowej.  Więcej szczegółowych informacji szukajcie na oficjalnej witrynie. 

Już teraz wskazówek można szukać m.in. na kanale na YouTube jednego z książkowych bohaterów i na Twitterze, gdzie każda z fikcyjnych postaci ma swoje konto. W przygotowaniu jest również specjalna aplikacja, której założeniem jest uczynienie rzeczywistego świata środowiskiem gry. Na podstawie "Endgame" mają powstać jeszcze film fabularny, serial telewizyjny oraz reality show.

Trzeba przyznać, że to gra zakrojona na szeroką skalę.

REKLAMA

Uwielbiam szyfry i łamigłówki, więc tym projektem jestem niesamowicie podekscytowany. Nie chodzi nawet o te pieniądze, których i tak nie uda mi się wygrać, ale o obietnicę niezwykłej, ekscytującej przygody, jaką niesie ze sobą "Endgame". Miałem możliwość przejrzenia kilku pierwszych stron książki i to tylko podkręciło moje zainteresowanie. Nie wiem, co z tego, co widziałem faktycznie było zagadką, a co tylko podpuchą, ale jestem kupiony. Niesamowity, nowatorski projekt. Chylę czoła przed autorami. To coś więcej niż książka - to prawdziwa przygoda.

Ebooki "Endgame: Wezwanie" znajdziecie między innymi na: Allegro, Legimi, Publio, Woblink

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA