REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Pierwszy utwór Ennio Morricone z soundtracka "The Hateful Eight" jest znakomity

"The Hateful Eight" trafi do polskich kin za niespełna miesiąc. Czy będzie to kolejny film Quentina Tarantino, który stanie się klasyką - na razie trudno wyrokować, choć recenzje tych, którym dane było obejrzeć go przed premierą nastrajają bardzo optymistycznie. Pewne jest natomiast to, że jeśli okaże się on równie dobry, co pierwszy udostępniony utwór z jego ścieżki dźwiękowej, to będziemy mieli hit. 

16.12.2015
10:22
Pierwszy utwór Ennio Morricone z soundtracka The Hateful Eight jest znakomity
REKLAMA
REKLAMA

Za ścieżkę dźwiękową "The Hateful Eight" odpowiedzialny jest legendarny Ennio Morricone, pochodzący z Włoch kompozytor, mający na koncie ponad 40 soundtracków, które zdobyło najważniejsze nagrody w kategoriach związanych z muzyką filmową. Autor muzyki do ponad 500 filmów - w tym między innym do "Dobrego, złego i brzydkiego", "Dawno temu w Ameryce", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Cinema Paradiso" czy "Snajpera" - to gwarancja jakości. Zatem nie ma zaskoczenia w tym, że pierwszy z udostępnionych utworów z "Nienawistnej ósemki" (tak brzmi polski tytuł "The Hateful Eight") jest naprawdę rewelacyjny. Posłuchajcie sami.

Dzieło Morricone, L'Ultima Diligenza di Red Rock, przywodzi na myśl wcześniejsze prace kompozytora, przede wszystkim te z filmów Sergio Leone, nie jest przy tym odtwórczy, skrywa w sobie sporą dawkę świeżości - co przy trwającej ponad 60 lat karierze jest nie lada sztuką.

REKLAMA
the hateful eight

W filmie będziemy śledzić historię dwóch łowców głów szukających schronienia przed śnieżną zamiecią w Wyoming, gdzie wplątują się w krwawą intrygę.W „The Hateful Eight” wystąpią między innymi Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Michael Madsen, Channing Tatum i Tim Roth. Reżyserowane przez Quentina Tarantino widowisko trafi do kin 15 stycznia 2016. Zwiastun "Nienawistnej ósemki" znajdziecie tutaj. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA