REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Geralt, Jedenastka i Bellatriks na planie filmu „Enola Holmes”. Są nowe zdjęcia

Netflix pokazał zdjęcia z planu filmu „Enola Holmes”, w którym w rolach głównych pojawią się Henry Cavill, Millie Bobby Brown i Helena Bonham Carter. Serwis ujawnił też, kiedy film inspirowany opowiadaniami o siostrze Sherlocka Holmesa pojawi się w bibliotece.

25.06.2020
17:58
enola holmes netflix premiera cavill bonham-carter bobby brown
REKLAMA
REKLAMA

„Enola Holmes” to długo oczekiwana ekranizacja opowieści autorstwa Nancy Springer. Amerykańska pisarka wzięła na warsztat przygody młodszej siostry Mycrofta i Sherlocka Holmesów. Cykl (do tej pory w jego ramach ukazało się sześć książek) inspirowany kryminalnymi opowiadaniami Artura Conana Doyle'a szybko stał się bestsellerem i filmowa adaptacja była tylko kwestią czasu.

Plejada gwiazd z Jedenastką na czele.

Za reżyserię filmu odpowiada Harry Bradbeer („Obsesja Eve”), a autorem scenariusza jest Jack Thorne („Cudowny chłopak”, „The Eddy”). Jeszcze większe emocje wzbudza obsada: w tytułowej roli zobaczymy bowiem Millie Bobby Brown, znaną z roli Jedenastki w serialu „Stranger Things”, a towarzyszyć jej będą m.in. Henry Cavill, czyli netfliksowy Wiedźmin oraz Helena Bonham Carter, znana m.in. z roli Bellatriks Lestrange w „Harrym Potterze”.

„Enola Holmes”: kiedy premiera?

Z informacji opublikowanej dziś w mediach, m.in. na portalu Daily Mail, wynika, że „Enola Holmes” trafi na Netfliksa jeszcze jesienią tego roku, a konkretnie we wrześniu. Pojawiły się też nowe zdjęcia z planu filmu:

Enola Holmes Netflix premiera
Enola Holmes Netflix premiera
Enola Holmes Netflix premiera

Premiera z pozwem w tle?

REKLAMA

Choć Netflix twardo szykuje się do wrześniowej premiery filmu, nad debiutem tytułu już pojawiły się ciemne chmury. Okazuje się, że 23 czerwca tego roku firma Conan Doyle Estate złożyła przeciwko serwisowi pozew. Główny zarzut dotyczy złamania praw autorskich. I faktycznie — jeszcze do niedawna firma ta zarządzała prawami do powieści Artura Conana Doyle'a. Jednak na mocy postanowienia sądu z 2013 r. historia Sherlocka Holmesa znalazła się w tzw. domenie publicznej, z której wyłączono jedynie 10 opowiadań Doyle'a.

Właśnie te opowiadania stały się punktem zapalnym, który skłonił Conan Doyle Estate do pozwu: zdaniem firmy zarówno książki Springer, jak i adaptacja Netfliksa są inspirowane właśnie nimi. Co ciekawe (i w pewnym stopniu absurdalne), jak donosi branżowy serwis Deadline, firma zarzuca pisarce i twórcom bezprawne użycie... emocji (sic!) słynnego detektywa, które rzekomo miały być przedstawione jedynie w zastrzeżonych prawami autorskimi opowiadaniach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA