REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Od dzisiaj na HBO GO zobaczycie film, który wycofano z kin na kilka dni przed premierą

Horror „Escape Room” trafił dzisiaj do biblioteki platformy streamingowej HBO GO. To pierwsza okazja dla polskich widzów, aby zobaczyć produkcję z legalnego źródła. Film został bowiem wycofany z kin na kilka dni przed oficjalną premierą.

13.10.2019
9:49
Escape Room - plakat
REKLAMA
REKLAMA

Dlaczego filmu „Escape Room” nie mogliśmy zobaczyć w kinach?

Powodem, jak pisaliśmy już w styczniu, były tragiczne zdarzenia z koszalińskiego „pokoju zagadek”, gdy w wyniku wypadku i wadliwej instalacji gazowej 4 stycznia zmarło pięć osób. Pięć nastolatek udusiło się po tym jak do pomieszczenia, w którym się znajdowały, dostało się zbyt dużo tlenku węgla. W wypadku ucierpiał też 25-letni zarządca obiektu, który doznał silnych obrażeń na ciele. W budynku doszło bowiem do pożaru. Mężczyzna próbował ocalić zamknięte w pomieszczeniu młode kobiety, niestety misja się nie powiodła.

Z powodu tragicznych wydarzeń polski dystrybutor, firma UIP, zdecydowała się nie wpuszczać filmu do kin, aby nie bezcześcić pamięci ofiar i nie wzbudzać niepotrzebnych kontrowersji. Jest to całkowicie zrozumiałe. Początkowo nie było pewne, czy premiera zostanie jedynie przesunięta, czy film w ogóle wypadnie z obiegu kinowego. Teraz wiemy już, że produkcja Adama Robitela nie trafiła na wielkie ekrany.

Teraz jednak możemy zobaczyć ją na dowolnie wybranym ekranie z dostępem do Internetu, gdyż właśnie pojawiła się na platformie streamingowej HBO GO.

„Escape Room” to opowieść o grupie nieznajomych, którzy decydują się wziąć udział w nietypowej zabawie, aby wygrać wielkie pieniądze. Zamknięcie w pokoju zagadek i próba odkrycia drogi ucieczki wydaje się wszystkim niewinną zabawą, do czasu gdy nie okaże się, że pomysłodawca gry jest sadystą, który bawi się z uczestnikami w grę o śmierć i życie. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Od strony fabularnej film przywodzi na myśl serię „Piła”. Warto też przypomnieć, że rok wcześniej na ekranach mogliśmy oglądać bardzo podobną produkcję z 2017 roku, również zatytułowaną „Escape Room”.

REKLAMA

Jak najnowsza wersja śmiertelnej rozgrywki prezentuje się na ekranie, dowiedzą się ci, którzy zdecydują się od dzisiaj obejrzeć film na HBO GO.

Horror „Escape Room” jest już bowiem dostępny na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA