REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

TVP wybrała „swojego” człowieka. Rafał Brzozowski reprezentantem Polski w konkursie Eurowizja 2021

Telewizja Polska wbrew wielu fanom Konkursu Piosenki Eurowizji postanowiła zastąpić Alicję Szemplińską, która nie mogła w 2020 roku reprezentować polski z powodu pandemii koronawirusa. W najnowszej edycji telewizyjnego wydarzenia w imieniu naszego kraju zaśpiewa Rafał Brzozowski, znany z pracy w rozmaitych programach TVP.

12.03.2021
12:02
Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski wystąpi dla Polski. Wiemy, co zaśpiewa
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa skutecznie przeszkodziła w organizacji większości kulturalnych wydarzeń na dużą skalę i nie inaczej było z 65. edycją Konkursu Piosenki Eurowizji. Niemal dokładnie rok temu European Broadcasting Union ogłosiło smutną informację, że po raz pierwszy w historii telewizyjno-muzyczne show musiało zostać odwołane. Dla Polaków oznaczało to, że wybrana do reprezentowania naszego kraju Alicja Szemplińska nie będzie mogła pokazać się na ogólnoeuropejskiej scenie.

Wielu fanów wokalistki liczyło jednak, że TVP da jej szansę również w tym roku. Bo przecież poprzednia edycja nie odbyła się nie z jej winy. Dzisiaj rano okazało się natomiast, że Telewizja Polska miała inny pomysł na tegoroczną edycję. W trakcie nowego odcinka programu „Pytanie na śniadanie” ogłoszono oficjalnie nowego reprezentanta Polski.

Eurowizja 2021Rafał Brzozowski zaśpiewa w imieniu Polaków:

Już w maju piosenkarz i prezenter telewizyjny pojedzie do Rotterdamu, żeby w tamtejszej hali Ahoy powalczyć o zwycięstwo. Czy ma na to szansę? Pierwsi komentujący są podzieleni w ocenie piosenki The Ride, z pomocą której Brzozowski będzie chciał zawalczyć o serca słuchaczy z różnych zakątków świata.

Za tekst i kompozycję utworu odpowiadają pochodzący ze Szwecji Joakim Ovrenius, Thomas Karlsson, Clara Rubensson i Johan Mauritzson, Sam teledysk był z kolei kręcony w warszawskim Muzeum Neonów, zaś choreografię taneczną do niego wymyślił współpracujący od kilku miesięcy z TVP Agustin Egurrola. Za reżyserię wideoklipu odpowiadał zaś Pascal Pawliszewski. Estetyka The Ride ma w zamierzeniu przypominać lata 80., choć nie brakuje osób wyczuwających tu bardziej styl disco polo popularny w kolejnej dekadzie.

Konkurs Piosenki Eurowizji w 2021 roku odbędzie się 18, 20 i 22 maja.

REKLAMA

* Zdjęcie główne pochodzi z serwisu YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA