REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kto wygrał 18. edycję Eurowizji Junior? Znamy wyniki konkursu!

Dziś poznaliśmy laureatkę 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jest nią 11-letnia Valentina reprezentująca Francję. Ala Tracz reprezentująca nasz kraj zajęła miejsce 9.

29.11.2020
18:58
eurowizja junior 2020 final wyniki
REKLAMA
REKLAMA

Za nami finał 18. edycji Eurowizji Junior. Najwięcej głosów (na werdykt złożyły się głosy widzów i jury) otrzymała Valentina, reprezentantka Francji. A jak poradziła sobie Alicja Tracz reprezentująca Polskę?

11-letnia Francuzka zwycięża 18. edycję konkursu

Najwięcej głosów zdobyła reprezentująca Francję Valentina.11-latka zachwyciła publiczność wykonaniem piosenki J’imagine.

Gdyby o wygranej decydowali tylko jurorzy, to miejsca na podium plasowałyby się w następującej kolejności: Francja, Kazachstan i Białoruś. Najniżej zaś jury oceniło Niemcy, które zajęły 12. miejsce.

Ala Tracz z piosenką I’ll Be Standing zajęła miejsce 9. 10-latka, która reprezentowała Polskę podczas 18. edycji Eurowizji Junior zadebiutowała przed szerszą publiką w programie „The Voice Kids”. Młoda wokalistka pochodzi z niewielkiej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Sama o sobie mówi, że kocha taniec, podróże i sport — zwłaszcza jazdę na deskorolce i wspinaczkę linową.

To już druga Eurowizja Junior w Polsce

Dzięki pamiętnemu zwycięstwu Roksany Węgiel w Mińsku z 2018 roku, a rok później sukcesowi Viki Gabor w Gliwicach, Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci po raz drugi z rzędu odbył się w Polsce — tym razem w Warszawie. 29 listopada o godz. 17:00 odbył się finał konkursu, w którym udział wzięli reprezentanci 12 krajów: Niemcy (debiutujący w plebiscycie), Kazachstan, Holandia, Serbia, Białoruś, Polska, Gruzja, Malta, Rosja, Hiszpania, Ukraina i Francja.

Slogan towarzyszący tegorocznemu konkursowi to #MoveTheWorld!, a niedzielną galę poprowadzili Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska. Podczas koncertu zaśpiewała Alicja Szemplińska —  zwyciężczyni polskich eliminacji do Eurowizji dla dorosłych (65. Konkurs Piosenki Eurowizji został odwołany przez pandemię). Za organizację koncertu odpowiadała Telewizja Polska.

To zaszczyt, honor i wieli sukces, że Eurowizja Junior odbywa się w Polsce mimo koronawirusa. To olbrzymia radość, że się jednak udało.

— mówił Jacek Kurski, prezes TVP, jeszcze przed rozpoczęciem wielkiego finału.

Tradycyjnie wydarzenie komentował Artur Orzech.

  * Zdjęcie główne: junioreurovision.tv/GPB

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA