REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Facecje wprowadzają się na YouTube i wygrywają dzisiejsze Internety

Dla takich filmów powstał YouTube! No, może jeszcze dla tych ze śmiesznymi zwierzątkami. Popularny facebookowy fanpage, Facecje, doczekał się youtube'owej wersji w formie kilkuminutowej animacji. Jest boska. 

03.12.2014
17:10
Facecje wprowadzają się na YouTube i wygrywają dzisiejsze Internety
REKLAMA
REKLAMA

Facecje, mówiąc ogólnie, to odpowiedź na nigdy przez nikogo nie wypowiedziane pytanie "co by było, gdyby znane postaci historyczne i/lub literackie z różnych epok korzystały z Facebooka?". Jedno z moich absolutnie ulubionych miejsc w całym Internecie, pełne inteligentnego humoru, wybornych ripost i błyskotliwych nawiązań, podanych w niesamowicie strawnej i niewymuszone formie. Twórcami strony są Patryk Bryliński i Maciej Kaczyński, którzy własnie zaserwowali nam jej animowaną wersję, chyba nawet przewyższającą poziomem facebookowy oryginał.

Pierwszy odcinek programu Facecje24, zatytułowany "(Nie)Boskie Media", ma formę programu informacyjnego, prowadzonego przez dwójkę prezenterów - Adama Mickiewicza i Elżbietę I Wielką. Wśród korespondentów jest między innymi Juliusz Słowacki oraz Krzysztof Kolumb, a pogodynką została Joanna D'Arc. Cięty dowcip miesza się tu z rozkładającymi na łopatki sucharami, a całość tonie w oparach absurdu. Ogólny komizm, niebanalny pastisz, znakomity wybór postaci i wreszcie naprawdę świetna, idealnie dopasowana do reszty animacja - po prostu cudo.

REKLAMA
facecje24 2

Głosów do produkcji użyczyli między innymi Karolina Korwin-Piotrowska, Krzysztof Gonciarz, Karol Paciorek i Małgorzata Halber. Facecje24 są dużo zabawniejsze i ciekawiej zrobione, niż na przykład opisywane jakiś czas temu "Wielkie Konflikty". Subujcie, bo warto. Może jeden odcinek to za mało, by o czymkolwiek przesądzać, ale czuję w kościach, że to będzie kolejny świetny polski kanał na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA