REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Netflix nabył prawa do dystrybucji Failsafe. W ekranizacji komiksu pomoże Michael B. Jordan

Netflix wykupił prawa do ekranizacji komiksu Failsafe. W projekcie wezmą udział dwie osoby odpowiedzialne za sukces Czarnej Pantery: scenarzysta Joe Robert Cole oraz Michael B. Jordan znany z roli Killmongera.

02.05.2018
14:15
black panther kilmonger Michael b. jordan
REKLAMA
REKLAMA

Black Panther okazał się oszałamiającym sukcesem, ale nie tylko za sprawą tytułowego bohatera. Widzowie i krytycy bardzo chwalili szwarccharakter, z którym musiał zmierzyć się T’Challa. Wcielił się w niego Michael B. Jordan.

Michael B. Jordan jest teraz na topie.

Killmonger bynajmniej nie okazał się w moim mniemaniu czarnym charakterem na miarę Lokiego. Jestem jednak w mniejszości, więc nic dziwnego, że kolejne projekty, w których udział będzie brał Michael B. Jordan, budzą ogromne emocje.

Aktor zagrał wcześniej Johnny’ego Storma w ostatniej ekranizacji Fantastycznej Czwórki oraz w Adonisa Johnsona w Creed. Niedługo pojawi się ponownie w tej roli w Creed 2, a oglądać będziemy mogli go również w Fahrenheit 451 jako Guya Montaga.

W dodatku za ekranizację komiksu Failsafe z pomocą Jordana bierze się teraz Netflix.

Michael B. Jordan raczej nie powróci do Marvel Cinematic Universe, ale projektów w zanadrzu ma całkiem sporo. Jednym z nich ma być Failsafe, czyli adaptacja komiksu autorstwa F.J. DeSanto i Todda Farmera.

W adaptacji komiksu będzie brał udział w dodatku Joe Robert Cole, który pracował z Michaelem B. Jordanem przy Czarnej Panterze jako współtwórca scenariusza. Wcześniej twórca dostał nagrodę Emmy za The People v. O.J. Simpson.

Failsafe został wydany w 2017 roku nakładem wydawnictwa Vault Comics.

REKLAMA

Michael B. Jordan zostanie producentem ekranizacji Failsafe poprzez swoją firmę Outlier Society Productions, a zapewne również w nim wystąpi. Joe Robert Cole napisze scenariusz bazujący na komiksowej opowieści o cyberpunkowej rzeczywistości.

Główny bohater komiksu, John Ravane, pewnego dnia odkrywa, że nie wyeliminował dekadę wcześniej wszystkich super-żołnierzy usprawnionych dzięki nanotechnologii. Uśpieniu agenci w całym kraju zostają aktywowani i próbują zdobyć Nowy Jork.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA