REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

W sieci wylądował trzeci odcinek Fallout: Revelation. Gdzie wytwórnia nie może, tam fan się wepchnie

Seria gier Fallout nie doczekała się oficjalnej adaptacji filmowej, ale od czego są fani. Pojawiła się właśnie trzecia część bardzo udanej produkcji Fallout: Revelation, która przypadnie do gustu wszystkim fanom tego postapokaliptycznego świata.

20.03.2017
9:15
Fanfilm w uniwersum - Fallout: Revelation w YouTube i Kickstarter
REKLAMA
REKLAMA

Fallout jest jedną z moich ulubionych serii gier wideo. Kiedyś ubolewałem nad tym, że żadne studio filmowe nie zdecydowało się na zekranizowanie przygód mieszkańców Krypty 13 z hollywoodzkim rozmachem, chociaż po premierze Assassin's Creed utwierdziłem się w przekonaniu, że nad filmami na podstawie gier wideo wisi jakieś fatum.

Fanfilm w uniwersum Fallout - Revelation w YouTube i Kickstarter class="wp-image-81799"

Na szczęście nie dotyczy to produkcji fanowskich, które oglądam z ogromną przyjemnością.

Perełką wśród fanfilmów jest Fallout: Nuka Break, czyli kilkuodcinkowa opowieść o mieszkańcach Pustkowi. Nie tylko jej twórcom udało się uchwycić ducha groteskowego uniwersum Fallouta, ale serial zrealizowano na bardzo wysokim poziomie.

Scenografii, kostiumów, rekwizytów i efektów specjalnych w Fallout: Nuka Break nie powstydziłby się niejeden niskobudżetowy komercyjny film. Ten projekt został niestety zakończony - i ogromna szkoda, bo bardzo chętnie obejrzałbym ciąg dalszy.

Na szczęście Fallout: Nuka Break to nie jedyny fanfilm biorący na tapet kultową serię gier. W połowie 2016 roku pojawił się pierwszy odcinek pilota Fallout: Revelation, o czym zresztą pisałem na łamach Spider's Web.

Do sieci trafiła nowa część Fallout: Revelation.

Podobnie jak dwie poprzednie części, trzeci i ostatni odcinek pilota tej fanowskiej produkcji jest bardzo udany. Rozwija historię dziwnego obiektu, który w swoje posiadanie chcą przejąć znane z serii gier organizacje Enklawa i Instytut.

Głównym bohaterem pilota jest Aldous Mercury, który musi chronić tajemniczy przedmiot przed zakusami obu tych organizacji, a przy okazji przeżyć w zniszczonych wojną atomową, niegościnnych ruinach Stanów Zjednoczonych.

Fanfilm w uniwersum Fallout - Revelation w YouTube i Kickstarter class="wp-image-81798"

Co dalej z Fallout: Revelation? Wszystko w rękach fanów.

Jeśli Fallot: Revelation przypadnie do gustu widzom, a ci zdecydują się wesprzeć produkcję finansowo w serwisie Kickstarter, to po pilocie będzie emitowany serial internetowy w odcinkach. Ma powstać od dwóch do czterech kolejnych epizodów w zależności od tego, ile pieniędzy uda się zebrać.

Fani mogą wpłacać kwoty od 10 dol. w górę. Najniższy prób wsparcia w serwisie crowdfundingowym skutkuje zapisaniem na newsletter informujący o nowościach w projekcie. Za 25 dol. można uzyskać możliwość pobrania serialu i tapet na dysk, a progów jest więcej.

Fanfilm w uniwersum Fallout - Revelation w YouTube i Kickstarter class="wp-image-81802"

Fallout: Revelation w serwisie Kickstarter.

REKLAMA

Jak na razie zebrano co prawda tylko ponad 1700 dol. z zakładanych 150 tys. dol. na realizację drugiego odcinka (i 750 tys. na realizację kolejnych czterech), ale zbiórka potrwa jeszcze ponad 24 dni. Mam nadzieję, że projekt uda się sfinansować.

Fallout: Revelation to naprawdę udany fanfilm. Seria od MechanicalCakeTV otrzymała też - zasłużenie! - nominację do nagrody w ramach SXSW 2017 za "fanowski twór roku". Jedyne do czego mogę się przyczepić, to brak chociażby angielskich napisów, bo te generowane automatycznie wypadają kiepsko. Cała reszta gra i ma świetny klimat!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA