REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zaprosili nas na pokaz Fanatyka. Dodając dwa do dwóch, jestem już pewien, że film pojawi się w Showmax

Kiedy przeprowadzałem wywiad z reżyserem Fanatyka, Michał Tylka nie chciał zdradzić odpowiedzi na pytanie, czy prowadzone są rozmowy z dostawcami VoD. Już po wyłączeniu rejestratorów reżyser powiedział tylko, żebym trzymał za nich kciuki, bo prowadzą bardzo ważne negocjacje. Zdaje się, że trzymałem odpowiednio mocno.

13.12.2017
16:51
Fanatyk na platformie VoD ShowMax - to już prawie pewne
REKLAMA
REKLAMA

Fanatyk to oddolna inicjatywa współfinansowana ze środków publicznych, o której jest głośno już od kilkunastu miesięcy. Film jest pierwszą polską adaptacją copy-pasty, czyli krótkiej, amatorskiej opowieści tekstowej powielanej w formie internetowego łańcuszka na forach dyskusyjnych, serwisach społecznościowych oraz agregatorach treści.

Oryginalna copy-pasta autorstwa użytkownika sieci o nicku Malcolm XD opowiada o ojcu internauty - tytułowym fanatyku wędkarstwa - oraz tym, jak jego pasja rzutuje na życie całej rodziny. Chociaż opowieść jest napisana w specyficznym sieciowym żargonie, zawiera błędy stylistyczne i raczej nie nadaje się do publikacji w Przeglądzie Kulturalnym, to bez dwóch zdań jest warta przeczytania.

Fanatyk lada moment będzie miał swoją premierę. Właśnie zostaliśmy zaproszeni na pokaz filmu.

Na skrzynkę redakcji Spider’s Web trafiło zaproszenie na pokaz, z którego na pewno skorzystamy. Chociażby po to, aby napisać jedną z pierwszych recenzji filmu w Polsce. Charakterystyczne jest jednak, że to nie producenci Fanatyka wysłali nam wiadomość, ale… Showmax. Jak się bowiem okazuje, platforma VoD znana z takich produkcji jak Ucho Prezesa czy Saturday Night Live Polska jest jednym z producentów Fanatyka. Ciekawe, że podczas rozmowy z reżyserem Michał Tylka nie zdradził mi tego detalu

REKLAMA

Kiedy zadałem pytanie o dostępność Fanatyka na platformie Showmax przedstawicielom serwisu, nie dostałem żadnego dementi. Udało mi się za to potwierdzić, że Showmax jest jednym z producentów Fanatyka. W takiej sytuacji naprawdę nie trzeba być geniuszem, aby dodać dwa do dwóch.

Chociaż Showmax nie zaprzecza, ani nie potwierdza, że Fanatyk pojawi się na ich platformie, ja jestem tego w zasadzie pewien. Pytaniem nie powinno być „czy“, ale „kiedy“. W wywiadzie z reżyserem Michał Tylka wspominał, iż marzy mu się objazd Fanatyka po części polskich kin studyjnych. Nie zdziwiłbym się, jeżeli po tym okresie film trafiłby bezpośrednio na platformę VoD, gdzie mógłby go obejrzeć każdy zainteresowany. Jestem zdecydowanie na tak.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA