REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Copypasta na wideo. Jest już pierwszy zwiastun Fanatyka

Już 24 grudnia wszyscy będą mogli obejrzeć pierwszą w historii polskiego filmu ekranizację internetowej copypasty. Pierwszy zwiastun Fanatyka właśnie trafił na YouTube’a.

21.12.2017
15:54
Fanatyk zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Copypasta to krótkie opowiadanie zamieszczane w Internecie, powielane za pomocą metody kopiuj – wklej (copy – paste) na rozmaitych forach, witrynach, platformach społecznościowych oraz agregatorach treści. Dobre, zabawne, ciekawe lub przerażające copypasty potrafią wygenerować olbrzymi zasięg, zostają klasykiem Internetu.

Fanatyk to jeden z takich klasyków. Przedstawiona w paście historia dotyczy 20-letniego, anonimowego użytkownika Internetu, który opowiada o swoim ojcu. Fanatyku wędkarstwa, który swoją pasją i hobby wpłynął na życie typowej polskiej rodziny z blokowiska.

Pastę postanowiono zekranizować.

Opowiadanie o fanatycznym wędkarzu okazało się na tyle zabawne, absurdalne i zarazem utrzymane w klimacie krzywego zwierciadła polskiej rodziny, że dostrzegł Michał Tylka. I zdecydował, iż to świetny materiał na dobry komediowy film krótkometrażowy.

Czy faktycznie okazał się dobry? Ja już widziałem ten film i jak możecie wywnioskować z mojej recenzji, bardzo mi się podobał. Znakomity montaż, dialogi i gra aktorska to rzeczy zdecydowanie godne pochwały, a sam Fanatyk wydał mi się zabawniejszy od wszystkich polskich komedii, jakie widziałem w ostatnich czasach.

Od Wigilii Fanatyk będzie dostępny na Showmaksie. Dziś możemy obejrzeć jego pierwszy zwiastun.

REKLAMA

Na pewno wielu z was ma wątpliwości, czy Fanatyk odpowiednio uchwycił specyficzny klimat pasty. Na pewno też nic was nie przekona, ani moja recenzja, ani powyższy zwiastun – będziecie chcieli sami to obejrzeć, by się przekonać. I słusznie. Zwłaszcza, że jeśli nie jesteście i nie chcecie być klientami Showmaksa, to pierwsze dwa tygodnie w usłudze są bezpłatne.

Nie obawiajcie się jednak spoilerów w powyższym zwiastunie. Zgrabnie przedstawia klimat filmu, zostawiając kilka niespodzianek na właściwy seans. A jeżeli lubicie absurdalny humor i stereotypowe, choć niebanalne spojrzenie na Typową Polską Rodzinę, zdecydowanie poświęćcie 30 min swojego czasu na seans, gdy film pojawi się już w ofercie Showmaksa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA